טדי נגוסה

טדי נגוסה 70/80/90 ₪

נגוסה (26) הוא אחד מהראפרים המסקרנים שפעילים בסצנה המקומית בשנים האחרונות. שורש היצירה והמקום ממנו נובעת ההשראה שלו היא העיר לוד, שם גדל ובה הוא חי עד היום. כילד כל עולמו סבב סביב מוזיקה. בין הראפרים שליוו אותו באוזניות והמציאות ברחובות סביבו נוצר המרחב להתחיל לכתוב, מגיל צעיר מאוד – קודם למחברת, ומשם לשכונה.

9.2.2023/ יום חמישי

דלתות 21:00

מופע 22:00

מופע עמידה

טדי נגוסה ויסמין מועלם - זה בדם שלי

טדי נגוסה

ב"זה בדם שלי" חבר טדי לאיתמר ציגלר (בלקן ביט בוקס, החצר האחורית) שהפיק מוזיקלית את האלבום כולו. השילוב בין הכתיבה והפלואו המדויקים של טדי וההפקה החדשנית של ציגלר, מאשפי הבס הגדולים במוזיקה המקומית, יצרו סאונד חדש ומובחן שמלווה את האלבום בן 11 השירים. מוזיקה שחורה מבוססתביטים לצד מלודיות ,כלים חיים וסימפולים שצובעים אותו בצבעים חמים. כמו בשני אלבומיו הקודמים גם ב"זה בדם שלי" היצירה של טדי היא אוטוביוגרפית ומתייחסת רבות למקום שלו בחברה כצעיר ממוצא אתיופי – בראש ובראשונה באמצעות הטקסטים שכתב, לצד שילוב של ליינים וסימפולי מוזיקה אתיופית מסורתית, או קטע מנאום שנשאה בשנת 1996 כנסת  אלמז זרו, מהפעילות החברתיות הבולטות מהעדה, במסגרת פרשת הדם – והוכנס לאלבום כקטע מעבר בין השירים. 

נגוסה (26) הוא אחד מהראפרים המסקרנים שפעילים בסצנה המקומית בשנים האחרונות. שורש היצירה והמקום ממנו נובעת ההשראה שלו היא העיר לוד, שם גדל ובה הוא חי עד היום. כילד כל עולמו סבב סביב מוזיקה. בין הראפרים שליוו אותו באוזניות והמציאות ברחובות סביבו נוצר המרחב להתחיל לכתוב, מגיל צעיר מאוד – קודם למחברת, ומשם לשכונה. המוזיקה והמשפחה התומכת העניקו לטדי את השליטה ואת היכולת לכתוב לעצמו  את תסריט חייווללכת בעקבות החלום  – להמשיך ליצור ולהפוך את המוזיקה לכלי לביטוי עצמי, מחאה, ויצירת שינוי חיובי. הוא התגייס לשירות קרבי ועם שחרורו הקים את ההרכב "זולוד" יחד עם ראפרים בני העיר,ובמקביל החל להוציא חומרים תחת שמו. שני אלבומי הסולו של טדי,תוצאה של עבודה עם מפיקים שונים, הפכו בקרב מאזינים מסצינתההיפ הופ לקלאסיקה מקומית, עם שירים כמו "ת.ז" ו"אזיקים על הידיים" שיצא ב2017 וליווה גם רבים במסגרת מחאת העדה האתיופית ב 2019. הוא המשיך לנקוט עמדה ולהביא את המוזיקה שלו בנקודות קריטיות נוספות במציאות הישראלית, בין היתר בשיר "אנחנו באים" יחד עם אקו ודורי סדובניק שיצא במסגרת ההפגנות בבלפור , וב"מצב חירום" שהוציא עם זולוד בזמן המהומות בלוד. ואז, ביום בהיר ומאוד לח אחד, בסוף אוגוסט 2020, יצא הסינגל הראשון מתוך האלבום החדש "זה בדם שלי" – שיתוף הפעולה עם יסמין מועלם. זה היה מחשמל מהרגע הראשון והשיר הפך ללהיט שטח מהגדולים של השנה, שהנחית על המאזינים – גם אלה שלא ידעו שהם מחכים לו, את בשורת הסאונד החדש והמשובח שטדי יביא איתובריליס החדש. בהמשך הגיעו "בבידוד" ו"צריך קצת" והסקרנות הפכה לגל ענק של ציפייה שמתממשת בכל הכוח עכשיו עם צאתו של האלבום.  

צילום יח"צ – עמית בן נון

דילוג לתוכן