היללה

היללה 60/70 ₪

היללה יוצרים מוזיקה פולקלורית מקורית, עם זמן ותנועה משלה. ההופעה שלהם מתפתחת כמו סיפור מיתולוגי שמספר סיפורים משמיע , או התכנסות בבית תפילה שבה הזמן הוא אחר. לשירים יש זיקה בלתי ניתנת להכחשה לכישוף הבלתי נגמר של האדמה – עשב, ים, סלע, ברקים ורוח.

24.7.2021/ יום שבת

דלתות 21:00

מופע 22:00

מופע עמידה

Hayelala - "Ljubljana" (Official Video)

היללה | Hayelala

היללה יוצרים מוזיקה פולקלורית מקורית, עם זמן ותנועה משלה. ההופעה שלהם מתפתחת כמו סיפור מיתולוגי שמספר סיפורים משמיע , או התכנסות בבית תפילה שבה הזמן הוא אחר. לשירים יש זיקה בלתי ניתנת להכחשה לכישוף הבלתי נגמר של האדמה – עשב, ים, סלע, ברקים ורוח. הלהקה מבצעת את הלחנים והשירים של ניתאי קלי, סולן הלהקה. השירים זוכרים. אהבה, געגועים והיפרדות. כישלון, זעם וצחוק. הם זוכרים עקבות של פרסות וכפות שעירות שהוטבעו מתחת לכבישים ואתרי הבנייה. הם זוכרים יללה, שנשמעת בחורשה ובסופרמרקט, בשדות ומתחת לבלטות, ונותנים לה קול ופנים. מזיכרון זה, זורם דם חדש בתאי הלב.

היללה נודדת בעולם עם הסאונד הייחודי שלה:  מוסיקה ופואטיקה מיתית, מקהלה שמושפעת מהגרוב השחור של הגוספל, הפסנתר של רחמאנינוף, ומהחצוצרה של איברהים מאאלוף הלבנוני. היללה השתתפו בשלל פסטיבלים בארץ ובחו”ל (פיוז’ן ורודלשטט בגרמניה, Floating Castle בסלובניה, “מקודשת” ואינדיגנב”, פסטיבל הפסנתר בישראל ועוד). 

אלבומם האחרון Back In The Mystery יצא ב 2019. האלבום הופק על ידי אורי וינוקור (אסף אבידן, לולה מארש, אלון עדר ואחרים) ועבר הפקת סאונד ועריכות בסטודיו “באבל” בפריז עם וינסנט ג’ונוויל(איברהים מאאלוף, פסקול הסרט “”HUMAN” , La Concert” ” ואחרים). האלבום יצא באמצעות “קמע” – קבוצת מוסיקה עצמאית. השירים של היללה הושמעו הרבה ברדיו הישראלי, בעיקר ב88FM שם נכנסו 4 סינגלים מתוך האלבום החדש לרשימת ההשמעה היומית. בימים אלו הם עובדים על אלבום חדש. 


ניתאי קלי – שירה,גיטרה אקוסטית | יובל מעיין – גיטרה חשמלית | אורי ארמן -סקסופונים | איתמר בן יקיר – חצוצרה | סוף ניקריטין – קונטראבאס | יובל קאופמן – תופים | נור בר גורן – כלי הקשה

צילום יח”צ – רות לואר

היללה ברשתות

דילוג לתוכן