דניאל שוורצוולד

דניאל שוורצוולד 45-65 ₪

בגן המוקסם

‘בגן מוקסם’ הוא אלבומו השלישי של המלחין והפסנתרן דניאל שוורצוולד. באלבום החדש-ישן והמיוחד הזה, דניאל משלב שירים מקוריים שלו לצד שירי משוררות ומשוררים. האלבום הוקלט עם שלושה זמרים-חברים, שאיתם הוא גדל בירושלים: נורי קורן, דנה הרץ ושלי אלמה. אביב פק היא זמרת ירושלמית צעירה נוספת שמצטרפת לפרויקט.

31.3.2020/ יום שלישי

דלתות 21:00

מופע 20:00

מופע ישיבה

דניאל שוורצוולד | מופע השקה

‘בגן מוקסם’ הוא אלבומו השלישי של המלחין והפסנתרן דניאל שוורצוולד. באלבום החדש-ישן והמיוחד הזה, דניאל משלב שירים מקוריים שלו לצד שירי משוררות ומשוררים.

האלבום הוקלט עם שלושה זמרים-חברים, שאיתם הוא גדל בירושלים: נורי קורן, דנה הרץ ושלי אלמה. אביב פק היא זמרת ירושלמית צעירה נוספת שמצטרפת לפרויקט.

דניאל גדל בירושלים בתקופה הקשה של האינתיפאדה השנייה והוא מספר שבעקבות המצב בעיר נכנס לעולם פנטזיה דמיוני – ומתוך העולם הזה נכתבו שירי ‘בגן מוקסם’. יש בהם התמודדות עם נושאים אנושיים כמו אהבה, כאב, מוות, אומץ, חברות וקפה. לאחר השירות בלהקה צבאית הוא היה חייב לברוח מישראל, לצאת לעולם הגדול, לשכוח את כל 40 השירים שכתב בתקופה זו ולגלות את עצמו בעוד עולמות. בברלין, הוא צלל לתוך עולם הג’אז והשתתף בפסטיבלים, הופעות, הקלטות, הלחין מוזיקה לסרטים, מחזות, מופעי טנגו וקברט והופיע כפסנתרן ברחבי העולם בפסטיבלים ומועדונים שונים. באותן שנים גם הקליט והוציא שלושה אלבומים אינסטרומנטליים עם מוזיקה מקורית:

 אלבום פסנתר סולו – My Journey to Venus 

אלבום דואו פסנתר-צ’לו – First Meeting

ואלבום רביעיית ג’אז – Microcosmos

לארח חמש שנים בברלין, דווקא השירים בעברית יצרו געגועים קשים למולדת ודרשו לצאת אל העולם, לקבל צורה מוחשית ובמה – הם קראו לו לחזור. באופן פתאומי, החליט דניאל לעלות על המטוס הראשון לישראל ולהוציא את האלבום ‘בגן מוקסם’. זוהי הופעת השקה ראשונה לאלבום, שפותחת טור ארצי של סגירת מעגל. דניאל אסף את כל המוזיקאים שהיו שותפים במסע הכתיבה וההלחנה, חברי הילדות מירושלים – נורי קורן, נתי בלנקט ודוד מיכאלי. הגעגועים ארצה נשמעו למרחקים, ושני אורחים מיוחדים יגיעו מניו יורק במיוחד לסבב ההופעות הנוכחי – הזמרת דנה הרץ והגיטריסט-בסיסט טל משיח.

דניאל שוורצוולד ברשתות

דילוג לתוכן