ארועים מיוחדים
חיפוש


אנסמבל פרץ אליהו | "עונות השנה"

רביעיית פרץ אליהו, פנטזיה מוזיקלית אשר המקור להשראתה מצוי בטבע וביופי המיוחד לכל עונה בשנה. לכל פרק ביצירה יש זיקה ישירה למקום בו הוא נוצר ולטבע אותו חווה המלחין בזמן מסעותיו באזורים הגאוגרפיים שונים בארץ.


פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00
נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן. מופע ישיבה


פרץ (פיריס) אליהו הוא יוצר בולט וייחודי בתחום המוזיקה האמנותית בארץ.

פרץ בעל תואר BA ו –MA   במוזיקה קלאסית מערבית. עם זאת, מילדותו ספג והפנים את המורכבות והעומק של המוזיקה המבוססת על תורת המקאם שהיא היסוד של המוזיקה מן המזרח. משתי התרבויות הללו יצר פרץ אליהו סינתזה ייחודית. יצירתו מתאפיינת בשילוב מרתק ומפתיע של מסורות המזרחיות הקלאסיות עם חשיבה מוזיקלית מופשטת שכה מזוהה עם המוזיקה האמנותית המערבית. פרץ הוא דוגמה חיה ומובהקת לחיבור שלא ניתן להפרדה בין היוצר למבצע, בין תהליך היצירה לאימפרוביזציה. מודל מוזיקאי זה שהלך ונטשטש במוזיקה הקונצרטית המערבית במאות האחרונות, ממשיך לחיות בתרבויות מוזיקליות חוץ אירופיות ובעולם הג'אז. שפתו הייחודית מתאפיינית במורכבות רתמית רבה, שילוב משכנע של ספונטיות הבעתית עם תכנון ארוך טווח ושליטה מרשימה בתהליכי התפתחות של החומר המוזיקלי.


יצירותיו לתזמורת, מקהלות והרכבים שונים בוצעו בפסטיבלים יוקרתיים בארץ ובחו"ל מפסטיבל ישראל ופסטיבל העוד הבינלאומי ועד לפסטיבל "טריאלוגו" באיטליה, פסטיבל "ווקאליזה" בפוטסדאם ועוד. בין מבצעי יצירותיו נמנים תזמורות רבות (ביניהן הקאמרית הישראלית רמת גן והתזמורת האנדלוסית ירושלים) וזמרים/ות רבים ורבות ביניהן זמרת האופרה ברכה קול, הזמרת לובנה סלאמה, הפסנתרן והמנצח גיל שוחט, הזמר האזרי חתן פרס אונסקו אלים קסימוב ומקהלות רבות ומגוונות.

מזה שנים שפרץ אליהו מרכיב אנסמבלים מקוריים ושונים איתם הוא מופיע בביצוע של יצירותיו. במופע "עונות השנה" פרץ אליהו חובר לבנו נגן קמנצ'ה והיוצר מארק אליהו, למאסטר כלי הקשה רוני עיברין ונגן קונטרבס המעורך חגי ביליצקי ביחד הם רוקמים סיפור מוזיקלי מרתק,  פנטזיה מוזיקלית אשר המקור להשראתה מצוי בטבע וביופי המיוחד לכל עונה בשנה. לכל פרק ביצירה יש זיקה ישירה למקום בו הוא נוצר ולטבע אותו חווה המלחין בזמן מסעותיו באזורים הגאוגרפיים שונים בארץ. אוסף קולות מן הטבע: רישרוש מי הנחלים, ציוצים של ציפרים, שקט של אשמורת השחר, יללה של רוחות עזות, והרגש שהטבע מעורר בנפש האדם, מתגלים במופע מרתק וסוחף.


פרץ אליהו –הלחנה, ניהול מוזיקלי, טאר

מארק אליהו – קמנצ'ה, בגלמה

חגי ביליצקי – קונטרבס

רוני עיברין – כלי הקשה


31
מרץ

2018