ארועים מיוחדים
חיפוש


פסטיבל ירושלים לאומנויות: הפרויקט האנדלוסי

הפרויקט האנדלוסי, המונה 22 מוזיקאים, החל את דרכו כהתארגנות עצמאית של סטודנטים מצטיינים מן האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים, מכל המחלקות והפקולטות, אשר חיפשו דרך להתפתח אישית כמוזיקאים.


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00.
נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן. מופע ישיבה


כיום הפרויקט מונה כ-22 מוסיקאים צעירים ומבטיחים המקדישים את עצמם במסירות לביצוע המוזיקה הקלאסית והעממית מצפון אפריקה בדרך חדשנית ובלתי מתפשרת, בהדרכתו של חגי ביליצקי. האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים העניקה את האכסניה והתנאים, וההרכב מופיע ופועל תדיר, תוך ביסוס רפרטואר ייחודי.


אחת המטרות אשר שם הפרויקט בפניו היא חיבור טקסטים חדשים בעברית ליצירות מסורתיות קלאסיות בשפה הערבית על שלל ניביה. שירים עתיקים בערבית מקבלים לראשונה פירוש מהימן ונאמן למקור, ומבוצעים בשתי השפות גם יחד בפרקטיקה שהייתה נהוגה גם בימי תור הזהב באנדלוסיה.


השילוב המיוחד הקיים באנסמבל, בין כלי הנגינה מן המזרח, כמו העוד, הקאנון וחליל הנאי, יחד עם הכלים המערביים, כמו הסקסופון, הבסון, החצוצרה וחליל הצד, נותן למוסיקה עתיקת היומין הזאת צליל מעודכן, צבעוני ועשיר.

במופע יגיש ההרכב את פרשנותו ליצירות המוסיקליות והטקסטואליות הללו, אשר נשתמרו מימי תור הזהב בספרד, הלא היא אנדלוסיה, בה פעלו משוררים ומוסיקאים יהודים ומוסלמים בשיתוף פעולה.


ניהול אמנותי ועוד : חגי ביליצקי

שקמה ג'יואן: חליל

חנני זית: חליל נאי

שרה נביאים: חצוצרה

עידן סלומון: סקסופון סופרן

ניר ערמון:  סקסופון אלט

מיכאל רוסלר: בסון

אוריין שוקרון: פסנתר

ישי בן אדר: קאנון

יוהנה ריטמולר: כינור ערבי

אליק הרפז: ויולה

עידוא קדוש: גיטרה

אלירן יוסף: גיטרה ושירה

נועם טביב: שירה

בלקיס חלבי: עוד ושירה

אוריה הרוש: עוד ושירה

שיר וקסלר: עוד

שרון אביבי: עוד

אלעד ברסקה: עוד

דרור טובול: קונטרבס

אברהם נביאים: כלי הקשה

נדב פרידמן: כלי הקשה

 

This post is also available in: אנגלית


8
מרץ

2018