ארועים מיוחדים
חיפוש


ג'אז בצוללת: נועם דוד & שי בכר דואו | "אלף מלודי"

נועם דוד, אחד המתופפים המבוקשים בסצנת הג'אז הישראלית, מצא קשר מיוחד בין מקצבים ובין אותיות השפה העברית, אשר מהן הוא שואב השראה לעיבודים וללחנים מקוריים.


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן. מופע ישיבה


נועם דוד מזוהה עם סגנון נגינה ייחודי, עשיר במקצבים פוליריתמיים, שהשפיע על מתופפים ומוזיקאים רבים. הרעיונות הפוליריתמיים שלו מאפשרים לו, למשל, לקחת שיר ישראלי כמו "ארבעה אחים" של נעמי שמר, שיר אותו אהב עוד כילד והמתאר את ארבעת האחים בהגדה של פסח, ולמצוא בו יחסי מקצבים של שבעה רבעים על שלושה. ואז, הוא מחבר ל"ארבעה אחים" עיבוד אינסטרומנטלי חדש, המשלב את הסגנונות האהובים עליו, נגיעות של פיוז'ן סוער והשפעות של ג'אז, רוק, לאטין ומוזיקת עולם.

זהו עולמו היצירתי והמיוחד של דוד בן ה-46, שנולד בירושלים. הוא שיתף פעולה עם הנגנים המובילים בארץ, בהם אבישי כהן (בס), אלי דג'יברי, אבישי כהן (חצוצרה), סטיב הורנשטיין, דניאל זמיר ועוד. אבישי כהן הוא חבר ילדות שלו, "נועם ואני מכירים שלושים שנה", הוא מספר עליו, "הוא אחד המתופפים הראשונים שניגנתי איתם, והוא פשוט מדהים". כיום מנגן דוד בשלישייה של כהן ברחבי העולם, וזה מצידו שיתף עימו פעולה בהקלטות אלבום הבכורה שלו, "אלף מלודי" שיצא באפריל השנה. האלבום פותח צוהר ליכולות הנגינה הפנומנליות של דוד ולכשרון הלחנה מרתק. הוא כולל שבעה לחנים ועיבודים מקוריים, בהם גם השיר "יעלה", לחן פאנקי תימני למילים של רבי ישראל נג'ארה, שזכה להיכנס לרשימת ההשמעה של גלגל"צ. עוד מנגנים באלבום עומרי מור בפסנתר וקלידים, ואברי בורוכוב בבס.


כשהוא נע בין מקצבים אי זוגיים, ופעלולים וירטואוזיים על התופים, יוצר דוד מוזיקה שהיא מצד אחד פשוטה והרמונית ומהצד האחר קצבית ומאתגרת. עם אישיות יצירתית וסגנון נגינה מקורי ואישי, דוד הוא מוזיקאי חכם שאינו מתחכם, ושנע במינון הנכון בין אתגרים לאוזן ולמוח ובין ריכוך וליטוף הרגש והלב.


שי בכר – פסנתר, קלידים ואלבטון

נועם דוד – תופים

This post is also available in: אנגלית


3
ינואר

2018