ארועים מיוחדים
חיפוש


פדרו גראס באלבום בכורה: "חצי סוגריים"

פדרו גראס (עמית אולמן) הוא מוזיקאי, שחקן ומשורר, מחלוצי השירה המדוברת (ספוקן וורד) בישראל. לפני כחצי שנה יצא אלבום הסולו הראשון שלו, המאגד את הפואמות שלו מהשנים האחרונות.


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן. מופע עמידה


חלקן קיבלו עיבוד מוזיקלי וחלקן נשארו בביצוען המקורי – ללא ליווי כלי נגינה, כאשר המוזיקה היא אך ורק בדיבור ובמילה עצמה.


פדרו הוא יוזם, כותב והשחקן הראשי בהצגה המצליחה "העיר הזאת", של תיאטרון האינקובטור, מחזמר הראפ הבלשי שממלא אולמות בארץ ובעולם בארבע וחצי השנים האחרונות. כמו כן, הוא הבמאי, הכותב הראשי ושחקן בהצגות: "הטרגדיה של מקבת- עיבוד ספוקן וורד" ו"תיכון מגשימים" שגם היא בפורמט של מחזמר ראפ.


האלבום "חצי סוגריים" הינו פרויקט חלוצי: זהו אלבום הספוקן וורד הראשון בארץ שכולל ליווי מוזיקלי. זהו פרויקט שלא נשמע כמו שום דבר אחר.

האלבום נע בין ז'אנרים  בקלילות, ומשלב בטבעיות בין בלדות פסנתר ("שיר לאהובה חירשת") לבין דיסטורשנים והפקת מטאל ("מאיפה אני בא") לבין ספוקן וורד שנעשה בא-קפלה, ומוקדש למשחקי הקול המגוונים של פדרו.

הטקסטים מתכתבים עם כותבים שונים ומגוונים בתולדות המילה העברית, מיוסי בנאי ועד לגלעד כהנא. הוא משלב בין זריזות הלשון של ההיפ הופ לבין אהבת השפה של אלתרמן.


העבודה על העיבודים ארכה כשלוש שנים, בהן פדרו הלחין ועיבד את הפואמות תוך שהוא משתף פעולה עם מוזיקאים רבים ומגוונים. את האלבום הקליט והפיק יחד עם איציק פצצתי, חבר ילדות של פדרו ושותף ללהקת ויקטור ג'קסון.  כמו כן האלבום מלווה בספר בהוצאה עצמית שכולל, בחציו הראשון, את מילות האלבום ובחציו השני, שירים שלא הוקלטו.  פורמט הספר גם הוא ייחודי וכולל איורים, משחקי מילים ועוד.


האלבום בנוי כיצירה אחת ללא הפסקות, מתוך מטרה לקחת את המאזין למסע. הנראטיב של האלבום הוא של איבוד, חיפוש ומציאה. האלבום מתחיל מדברים שהולכים לאיבוד – אלוהים, חברות, אהבה, ולקראת הסוף אולמן אוסף את השברים ויוצר משהו שלם יותר.

 

 

"עלייתו של פדרו גראס היא כמו אוויר לנשימה בנוף ההיפ הופ הישראלי". (נדב מנוחין, וואלה)

"האלבום החדש של פדרו גראס הוא פאקינג אבן דרך". (בן שלו, הארץ)


בימים אלו, פדרו מופיע ברחבי הארץ יחד עם "הכרובים" –  נדב מנור – בס, ליאור הומינר – גיטרה חשמלית, אמיר ברנט – תופים, רועי לאוטרבך – קלידים.  ההופעה מורכבת משירי האלבום "חצי סוגריים" וכן יצירות שלא נכנסו לאלבום, תרגומי שירים ואירוחים מגוונים.

This post is also available in: אנגלית


16
דצמבר

2017