ארועים מיוחדים
חיפוש


מופע חו"ל: מו וסשה | גינאה ביסאו/סנט פטרסבורג

מוסיקה היא שפה ללא גבולות המפוגגת מחסומים בין אנשים. הדואו ’מו וסשה' מציע מוסיקה כביטוי לשיתוף וחגיגה של החיים עצמם. מו וסשה מגיעים בפעם הראשונה לסיבוב הופעות בישראל.


שימו לב: פתיחת דלתות: 20:00 שעת הופעה: 21:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן. מופע ישיבה


מצד אחד מו אמבנה – משורר, מוסיקאי וזמר כריזמטי מגינאה ביסאו, בעל מנעד קולי עצום המנגן על מגוון כלים מסורתיים ועכשוויים ומצד שני סשה אגרנוב, צ׳לן הרוקם בנגינתו נופים אקוסטיים וצליליים המשלבים אין ספור סגנונות – ממוסיקה עתיקה ועד למוסיקה נסיונית ועממית מתרבויות שונות. יליד רוסיה שגדל בישראל, החל את לימודיו בארץ ,המשיך  בהולנד ואחר כך במסעותיו  בעולם.


שני המוסיקאים מגלים לפנינו את היקום הצלילי בו הם נעים ,יקום המשלב בין המיתרים הקוליים למיתרי הכליים השונים, יקום ההגורם לנו להכנס למצב של הקשבה מוחלטת ,לעצור את הנשימה ולהבחין איך המוסיקה ממלאת את הגוף ומנערת את הנשמה.


מו אמבנה

מלחין משורר  וזמר,יליד האי בולמה – גינאה ביסאו, גדל לתוך ההשפעות המוסיקליות של הסביבה שלתוכה נולד. במיוחד למוסיקה הנשית והדתית של שבטי הבראהמה מנקנה ובידג׳וגו. במסגרת הקריירה הענפה שלו הוא הקליט יותר מ10  דיסקים , והופיע ברחבי העולם על במות רבות באירופה אפריקה ואמריקה

כיום הוא נע בין גינאה ביסאו לברצלונה משלב את פרויקט הסולו שלו עם מגוון הרכבים כמו: נוע טריו עם הקונטרבסיסט הידוע חבייר קולינה, דואו עם הצ׳לן סשה אגרנוב, Mornas Ku Nghuni Nghunidúras – מופע המוקדש למשוררים מגינאה ביסאו והתזמורת שהקים הקולקטיב בי די בי.


סשה אגרנוב

צ'לן, נולד בסנט פטרסבורג וגדל בישראל. למד בתל אביב ולאחר מכן נסע להתמחות במוסיקה עתיקה בהולנד, במשך 10 השנים האחרונות סשה חי ויוצר בקטלוניה והופיע על במות רבות ברחבי העולם עם אמנים בעלי שם כמו פטי סמית ופאולו אנג׳לי. סשה הקים ביחד עם אמן כלי ההקשה פבלו ווין את ההרכב 'סלבה דה מר', איתו הופיעה בפסטיבלים רבים, והוא חבר בהרכב הפרי ג׳אז פולק רוק עטור השבחים 'פיקולה אורקסטרה גגרין'. כמו כן הוא עובד בקביעות עם הזמרת הטורקיה ניהאן דביצ׳וגלו ועם הרכב הבלוז ממלי איניצ׳ה. בנגינתו סשה משלב מגוון סגנונות ותרבויות חובקות עולם ומחבר בין כל אותם עולמות .מוסיקליים בצורה מפתיעה ומקורית.

 

This post is also available in: אנגלית


10
אוקטובר

2017