ארועים מיוחדים
חיפוש


לראשונה בסיבוב הופעות בישראל: JMO TRIO

הטריו הבינלאומי JMO מנגן מוזיקה ייחודית המזכירה את אומנות מספרי הסיפורים. היא שוזרת אלמנטים אפריקאים, מזרחיים ואירופאים למרקם מקורי שמהפנט את השומעים. אורח: לב אלמן – כלי הקשה.


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


נגן הקורה מוסא סיסוקו הוא נצר למשפחת "גריו" (Griot) מפורסמת משבט המנדינקה שבמערב אפריקה. ה"גריו" הם זמרים, נגנים, מלחינים ומספרי סיפורים עממיים שמעבירים מדור לדור את המסורת והמורשת השבטית בשירה, בסיפורים ובנגינה. משפחת סיסוקו ממלאת תפקיד זה כבר למעלה מאלף שנים ונחשבת לאחת מהידועות והחשובות בתחום זה. אחדים מהנגנים המפורסמים ממשפחה זאת הם דודו של מוסא באלקה סיסוקו וסבו סנדולו סיסוקו, שמכונה בסנגל "מלך הקורה". בנגינתו משלב מוסא באופן שובה-לב את המורשת המוזיקלית העשירה של משפחתו עם נגינת קורה קסומה ושירה סיפורית שחודרת ללב השומעים.


עמרי חסון הוא נגן כלי-הקשה ישראלי ומלחין שמתגורר כבר שנים רבות בשווייץ ומתמחה בנגינת האנג (פאנטאם). עמרי הוא היוזם של פרוייקטים שונים שמשלבים מוזיקה אתנית עם אלמנטים עכשוויים. המוכרים שבהם הינם מודוס קווארטט – הרכב שעמו הפיע כבר מספר פעמים ביפן, בישראל ובארצות שונות באירופה, ואנסמבל קדם, שבו משתפים פעולה מוזיקאים מאיראן, מישראל, מאיטליה, מיוון ועוד.


יאן ברונימאן נולד וגדל בקמרון ונחשב כיום לאחד מנגני הג’אז המובילים בשווייץ והוא יזם של הרכבים שונים שעמם הוא מופיע ברחבי העולם. בין היתר מופיע יאן עם נגן הבאלופון המפורסם עלי קיטה מחוף השנהב. יאן משלב נגינת קלרינט-באס וסופראן לירית עם אלמנטים קצביים באופן ייחודי ומעורר השראה.

This post is also available in: אנגלית


18
מאי

2017