ארועים מיוחדים
חיפוש


יום שני האחרון של אוקטובר | מופע פותח: הדינמיטים

הנה/הם/באים להקת יום שני האחרון של אוקטובר מקליטה אלבום חדש

בלי שום סיבה מיוחדת אבל בגלל כל הסיבות שבעולם כי הילד עדיין חולה/הכבשה עדיין צולעת/והבורסה מתמוטטת בואו/נפקח/ת'עיניים ונראה שהמלך/שלנו/ערוםפתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00
נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן. מופע עמידה


שני/אחרון/אוקטובר החלה את דרכה בירושלים ב-2003. סולן הלהקה, ישי גרוס, הוא בוגר בי"ס בצלאל לאמנות, לשעבר סולן וגיטריסט הרכב הפּאנק "טואר ניקולה", אמן בכל רמ"ח אבריו ומורה לאומנות בתיכון. לצידו – יפעה נאור, בוגרת האקדמיה למוסיקה "רובין" ובוגרת ההרכב "להקת חימום", תרפיסטית במוסיקה וגיטריסטית על, שמביאה סגנון נגינה שפשוט לא יכול להשאיר אותך אדיש. בסיסט הלהקה הוא אייל לויט, מנהל ארועי תרבות בעיריית ירושלים ושותף במועדוני ההופעות בעיר. המתופף הוא אודי שמש, אוטודידקט ירושלמי שמוסיקת רוק טובה זורמת בעורקיו מאז ולתמיד.


הלהקה החלה להופיע באינטנסיביות ואט אט אספה סביבה קהל מעריצים לא קטן בבירה. על אלבום הבכורה שלהם עבדו במשך שלוש שנים ובמקביל הרבו להופיע בעירם ומחוצה לה וכך לצבור תהודה ארצית. ההשוואות לאגדה המוזיקלית "נושאי המגבעת" לא איחרו להגיע ובימים אלו הם נחשבים לאחד מהרכבי הרוק הצעירים האיכותיים והבולטים בישראל.

 

שני/אחרון/אוקטובר שרים שירה. מקומית, אישית, פוליטית, אנושית. הם מחזירים אותנו לימי רוקנ'רול אחרים, טהורים, של פעם. ההופעה שלהם היא עוצמתית וכובשת. הם מביאים איתם לבמה כריזמה ואנרגיה של מהפכה, כזו שתוציא, אולי, את המוזיקה הישראלית מהתרדמה שבה היא שקועה בשנים האחרונות. את אלבום הבכורה שלהם, "יופי", הפך לאחד האלבומים המדוברים בתקשורת ובסיכומי השנה של 2010.היה ניתן להשיגו בשנה האחרונה רק בהופעות וכעת יצא להפצה  סדירה לחנויות.
האלבום יצא בבית "נענע דיסק".

כשנה לאחר צאת אלבום הבכורה הלהקה החליטה על הפסקת פעילות ועכשיו, אחרי שהמוזה והיצירתיות כבר שורפות בקצה האצבעות, נכנסת הלהקה להקלטות באולפני "הצוללת הצהובה" – שזה המקום בו "שני/אחרון/אוקטובר" מקיימת את החזרות שלה מאז תקומתה.


 

מן העיתונות והביקורות:

 

"הם יוצרים רוק גיטרות אנרגטי, חכם, מלא רגש וכועס כמו שצריך.. בעיבודים והפקה מוסיקלית מפתיעים הם יצרו צליל שנשמע מאד עכשווי וטרי וחי, ועם זאת מחובר למסורת מ'פינק פלויד' וניל יאנג של שנות השבעים דרך 'הפיקסיז' ו'נירוואנה' ו'רדיוהד' ועד ימינו.. מי עושה רוק בימינו? (..) יש בנגינה המצויינת שלהם, בשירה מהבטן, בדרך שבה הם מוציאים את המוסיקה שלהם החוצה המון אנרגיה וחיוניות ומחויבות שסוחפת וכובשת אותך וגורמת לך להתאהב בהם מיד. ויש להם המון שירים מצויינים, לא "נחמדים" אבל בהחלט נגישים, שבעולם אלטרנטיבי היו הופכים ללהיט רדיו גדולים" (יואב קוטנר, קוטנר רוק.נט / ישראל היום)

 

"השם שלהם (הצורה שלו, לא התוכן) אומר משהו על הסגנון. אפשר לקרוא לזה 'מקסימליזם מקוטע'. שירים מהדהדים ואמוציונליים, אבל גם שבורים וחתוכים. הרבה טקסט פוליטי, הרבה גיטרות, המון תשוקה, לא מעט ארס, וגישה שמחפשת את המשותף, ולא את המפריד, בין פאנק רזה וכועס לבין רוק אמנותי דשן". (בן שלו, גלריה, הארץ)

 

This post is also available in: אנגלית


29
אוקטובר

2018