ארועים מיוחדים
חיפוש


שישי צהריים: עומר אביטל | QANTAR

סיבוב הופעות חדש בישראל לרגל שחרור האלבום החדש QANTAR מאי 2018

QANTAR, בהפקת סבסטיאן וידל עתיד לצאת בלייבל החדש של עומר אביטל  –  ZAZAMAMA RECORDS


פתיחת דלתות: 13:00 שעת הופעה: 14:00
נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן. מופע ישיבה
חשוב: ביום שישי יתקיים מירוץ אופניים ברחבי העיר, הרבה צירים מרכזיים יהיו סגורים. אנא התעדכנו כאן וצאו מספיק זמן מראש. 


האלבום, מוגש ומבוצע  ע"י  חמישה נגנים מבריקים, חיים ויוצרים מברוקלין, מביאים לנו את QANATAR , חמישיית עומר אביטל :

עומר אביטל  – בס  //  אסף יוריא – סקסופון סופרן וטנור  //  אלכנסדר לוין – סקסופון טנור  // עדן לדין – פסנתר וקלידים  //  עפרי נחמיה – תופים


חמישייה חדשה ואלבום חדש למוסיקאי עומר אביטל, הרכב שנולד בברוקלין ב2016 סביב שולחן האוכל במטבח, סביב ארוחות הערב והקפה הטורקי, עטוף בידידות ואהבה של בני משפחה אחת – משפחת המוסיקה של תלמה ילין. חיבוק ענק בין דורות שונים שמביא את הצלילים הנפלאים והרגשות העזים ביותר שניתן למצוא במשפחה שכזו. קנטאר QANTAR נקרא ההרכב הזה וגם האלבום – שם שהוא הכלאה בעלת צליל ערבי – ים תיכוני של "חמישייה" (QUINTET), המילה "שירה" והתברר לימים לעומר שזוהי גם מידה של כח ומשקל. "הרכב רב כח שנשמע נפלא, מרגיש נפלא ומשאיר את משקלו על המאזין", כך עומר אביטל, "חלף פרק זמן עד שהבנתי שההרכב הזה מבצע את המוסיקה שלי בחדות, בעומק, ובעושר רבים יותר מאי פעם בעבר."


עומר אביטל היה בשלישייה הראשונה שסללה את הדרך למוסיקאי ג'אז ישראליים בניו יורק. יחד עם נגן הבאס אבישי כהן והטרומבוניסט אבי לייבוביץ' עלו השלושה ב1991 על אותה טיסה לתפוח הגדול, שכרו יחד דירה והתחילו במסע הלמידה במוסדות המוסיקה החשובים של ניו יורק, האימונים בכלי הנגינה, הנגינה במועדונים השונים של ניו יורק בלילות, ובימים העבודה באתרי בנייה וכשליחים בחנויות, ולאט לאט בכיבוש היעדים בעולם הג'אז. השלישייה הזו הראתה לכל הג'אזיסטים הצעירים בארץ שאין מה לפחד מעזיבת הקן החמים בחיק המשפחה בארץ, ובכדי לחפש את ההשראה להצלחה בעולם יש לעוף – גוזל! – כיום זהו כמעט מסלול קבוע לכל מי שרוצה להתפתח ולהתפרסם.

This post is also available in: אנגלית


4
מאי

2018