ארועים מיוחדים
חיפוש


"תפילה שבורה" | מסע בעולם היצירה והתפילה של ליאונרד כהן

בצד שירי תפילה מובהקים שכתב ושר, ניתן למצוא אצל ליאונרד כהן שברי תפילות והדהודים יהודיים ומטפיזיים, גם בשיריו האחרים ובהם שירי האהבה המכשפים של הכהן הגדול.פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00
נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן. מופע ישיבה


"… וליאונרד אמר 'זה מה שחשבתי שאני תמיד כותב, 'תפילה' כלומר משהו שיוצא מהלב. משהו שכאשר אתה משנן אותו, אתה מגיע למקום עמוק יותר. השירה שלו מעוררת תחושה של פייטנות… אני חושב שלאונרד הוא גדול כותבי התפילות החי כיום…" (הרב מרדכי פיינלי מתוך הביוגרפיה של ליאונרד כהן מאת סילבי סימונס)


 

מעבר להיותו משורר גדול, ליאונרד כהן הוא אחד הקולות המובהקים במוסיקה הפופולרית, של אדם מודרני, אשר מנהל שיחה מתמשכת עם האל, עם המופלא, עם האהובה (השמימית והגשמית) ועם המוות.

את יצירתו חסרת הפשרות בנושאים הגדולים "והכבדים" האלה, הוא  יודע לעטוף באירוניה מושחזת ולתבל בלא מעט הומור, בעיקר עצמי (בכל זאת, יהודי..)

השירים המרכיבים את הערב לקוחים מכל תקופות היצירה של כהן, החל מאלבומיו הראשונים ועד לאלבום הפרידה, עם "הנני" המונומנטלי. העיבודים האקוסטיים, עשירים ומוקפדים מחד ומעניקים מרחב לפרשנות, מאידך.

השירים, חלקם בתרגום עברי וביניהם נפרשת, בהגשה תיאטרלית, עלילת חייו, שורשיו, חיפושיו וגעגועיו של היוצר המופלא.


את הערב מובילים אברהם כהן– שירה, סיפור, גיטרה ומפוחית ויענקל'ה סגל – עיבודים והפקה מוסיקלית, בס, גיטרה אקוסטית  ושירה.


על המשתתפים:


אברהם כהן – שחקן, אמן רחוב וליצן רפואי. הקים ומנהל את "אנסמבל הפיוט של מכון בן-צבי", שיחק בין השאר, ב-" אנסמבל עיתים" (התיאטרון הקאמרי), בית ליסין, תיאטרון הקרון ועוד. עובד מזה כשלש עשרה שנים כליצן רפואי בביה"ח "שערי צדק".


ינקלה סגל– נגן בס וכלי מיתר שונים. פעיל שנים רבות בסצינת המוזיקה בארץ ובעולם. מפיק, מופיע ומקליט עם אמנים רבים. בין השאר- הפרויקט של עידן רייכל, ימן בלוז, הלובים, הברירה הטבעית, ועוד רבים וטובים.


רוני עיברין– נגן כלי הקשה. הופיע והקליט עם אמנים ישראלים ידועים בארץ ובחו"ל כגון: עפרה חזה, עידן רייכל, יוני רכטר, גידי גוב, ודויד ברוזה. ממייסדי להקת ימן בלוז.


שלמה עוז – מלחין ונגן גיטרה. בעל תואר ראשון מהאקדמיה למוסיקה בירושלים ותאר אמן מהאקדמיה של באזל. הקים את "אנסמבל נאגווה" המבוסס על לחניו.


בת חן אדרי – בוגרת "מזמור", בית הספר הגבוה למוזיקה. זמרת סלסה ומנהלת את "עלמ'ס", הרכב סלסה נשי ישראלי. חברה ב"אנסמבל פעימה" וב"תפילת האימהות".

יהונתן ניב – צ'לן, חבר באנסמבל האומן ח"י.

This post is also available in: אנגלית


12
אפריל

2018