חיפוש

 

מה המטרה של הפרוייקט שלנו?


פרוייקט ההרכבי הנוער בצוללת הינו אחד מתוכניות הדגל של הצוללת הצהובה ו"הקרן לירושלים". מטרת הפרוייקט היא לפתח ולקדם את דור העתיד למוזיקה הישראלית, תוך מתן דגש על הקניית כלים וגישות שונות לנגינה בקבוצה, ליצירתיות, למקוריות, לקידמה ולהתפתחות אישית של הנגנ\ית.


איך בעצם אנחנו מפתחים את דור העתיד של המוזיקה בישראל?


תלמידי הפרויקט מגיעים לחזרה ב'צוללת הצהובה' פעם בשבוע, לאורך השנה. החזרה מתבצעת בהנחיה צמודה של אנשי מקצוע בתחום. בצורה זו תלמידי הפרויקט רוכשים ניסיון וידע בעיבוד, כתיבה, הלחנה, סאונד ושימוש בציוד מקצועי.

כדי לתרגל את הנוער בהופעות חיות ולהעניק להם נסיון וביטחון בתחום, להקות הפרויקט מוזמנות להשתלב בהופעות ובאירועים מוסיקליים הקשורים לצוללת הצהובה ובחימום אומנים בעלי שם במוזיקה הישראלית העכשווית.


מה עושה את הפרוייקט השווה שלנו למיוחד במינו?


בראש ובראשונה הפרוייקט מתרחש באופן קבוע בתוך המתחם של הצוללת, מה שאומר שתלמידי הפרוייקט נחשפים ל'וויבים' של העשייה שקורים כאן מדי יום ביומו. כך לדוגמה, תלמידה יכולה לצאת מחזרה ולראות מוזיקאים מן השורה הראשונה מתחממים ומכוונים את כליהם על הבמה המרכזית.


הופעות: מעבר לכך, כל להקה זוכה לעמוד ברצף אירועי שיא: הופעות אמצע וגם סוף שנה, השתתפות באירועים ופסטיבלים מחוץ לצוללת כמו 'פסטיבל ירושלים', 'מרתון ירושלים' ועוד.


הקלטות:

אחד מאירועי השיא בפרויקט הינם הקלטות סוף השנה. ההקלטות מתקיימות באולפני הצוללת המשוכללים והמאובזרים, ברמות הסאונד מהגבוהות שקיימות, בהפקה רצינית ומקצועית.

כל להקה תקבל חמש שעות אולפן בהן יוקלטו שניים משירי הלהקה ויהוו כרטיס ביקור ללהקה. הליכי ההכנה להקלטות וההקלטות לכשעצמן, הינם תהליכים מלמדים, מאתגרים ומחנכים למשמעת ומחויבות.


*חוצמזה תלמידי הפרוייקט יעברו סדנאות והרצאות להעשרת הידע והפעילות בשילוב הפרויקטים השונים בצוללת הצהובה.


למה אנחנו עושים את כל הטוב הזה??


הצוללת הצהובה מאמינה שבסביבה תומכת מוסיקה, באווירה הנכונה וכאשר ניתנים כל הכלים והצרכים הטכניים ליצירת מוסיקה מודרנית ועכשווית ניתן להגיע לרמה גבוהה. בניגוד לתרבות האינסטנט הרווחת בימינו, אנו מאמינים ויודעים שישנו נוער שמסתכל על מוסיקה בצורה רצינית ומבין את החשיבות בהתמדה, עבודה קשה, והכוונה מסודרת, על מנת להצליח בעולם המוסיקה.
אנו מאמינים שלפרויקט וחזונו עוד תהיה חשיבות רבה בעיצוב פניה התרבותיות של העיר בהווה ובעתיד.

פרויקט ההרכבים בצוללת הינו אחד מתוכניות הדגל של הצוללת הצהובה ו"הקרן לירושלים".

הפרויקט פועל מיום הקמת הצוללת ורבים מבין בוגריו הינם מוסיקאים פעילים ומובילים, בעלי שם בעולם המוסיקה.


מהם דמי ההשתתפות, הדרישות שלנו מהמועמדים לפרוייקט וכל שאר העניינים מהסוג הזה?


עלות הפרויקט השנה הינה 250 שקלים לחודש לכל משתתפ\ת.

עלות הפרוייקט כוללת:

  • פגישה שבועית במהלך ובמקביל לשנת הלימודים, לחזרה בת 120 דקות-החזרה מתקיימת בליווי צמוד של טכנאי מטעם הצוללת לתפעול כל הציוד והתמודדות זריזה עם המכשור והגברת כלי הנגינה.
  • 2 מופעים בשנה לפחות-בצוללת הצהובה ומחוצה לה.
  • השתתפות בסדנאות והרצאות להעשרת הידע והפעילות בשילוב הפרויקטים השונים בצוללת הצהובה.

***חשוב מאוד לציין כי עלות הפעלת הפרויקט הינה גבוהה בהרבה מסך תשלומי ההורים וכי הפרשי הכספים מסובסדים על-ידי "הקרן לירושלים".


לסיכום, מי מלווה את הנוער המוכשר ודואג לממש את הפוטנציאל שלהם?


כל המפגשים מתקיימים בליוויו של ניר ויינשטיין, מוסיקאי ומפיק מוסיקלי מקצועי. ניר מדריך ומלווה  את פעילות ההרכב החל מרמת הטקסטים, דרך הלחנים ועד לעיבוד וההפקה המוסיקאלית.

ניר ויינשטיין יעבוד עם הלהקה 75 דקות (שעה ורבע) מתוך השעתיים, כדי לפתח לכל הרכב את היכולת לעבוד גם בלי ליווי צמוד.

 

נראה אתכם בצוללת!