חיפוש


כתת אמן: ישי ריבו ולבנת בן חמו | לשוב הביתה!

האמן המוערך ישי ריבו ושדרנית גלגלצ לבנת בן חמו בשיחת אמן על התהליך והיצירה לצד ביצועים חשופים של ריבו. מופע שיוצא מהלב ומגיע למיתרים.


פתיחת דלתות: 20:30 שעת הופעה: 21:30
נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן. מופע ישיבה


ריבו, אחד מהאמנים המוערכים בישראל. אלבום הבכורה שלו הזניק את הקריירה המטאורית שלו והוא היה התופעה המוזיקלית המרתקת של התקופה. עם מיליוני צפיות ביוטיוב, "תוכו רצוף אהבה" כיכב במצעדי סיכום השנה, זיכה אותו בתארים "זמר" ו"אלבום השנה" והגיע למעמד של זהב.


שיתופי הפעולה מוזיקליים שלו כוללים עבודה עם דודו טסה, אמיר דדון, עידן עמדי, דני רובס, דוד ד'אור, שי צברי וכמובן שיתוף הפעולה עם שלמה ארצי שהוליד את הלהיט "והאמת". אלבומו השני של ריבו "פחד גבהים" הגיע אף הוא למעמד אלבום זהב וכלל אסופת שירים שמהלכים קסם על המאזין, שובים בפשטות הלחנים ובטקסטים הרגישים. "מקשה אחת זהב", "מציל אותי כל יום" ו״קול פעמונים״ הפכו ללהיטים. "הנה ימים באים" מהאלבום החדש שיצא ראשון הפך ללהיט חוצה תחנות, קהלים ומגזרים כרגיל אצל ריבו שמושך קהלים שונים.


לבנת בן חמו, הקול שמאחורי המיקרופון. אשדודית בנשמה אבל בשנים האחרונות גרה ביפו. אמא טריה, חיה ונושמת מוזיקה ישראלית בכל דקה פנויה ולנצח הקריינית הדתיה הראשונה בגלצ. כשהגיעה לגלגלצ בגיל 18 הישר מהאולפנא, המיקרופון לא היה זר לה – כבר מגיל 14 שרה וכיכבה במחזמר ובלהקה העירונית של אשדוד. מהצד השני של המיקרופון, לבנת משלבת בין קודש וחול, פיוטים ומוזיקה שחורה, מזרחית וספייס גירלז ומביאה לכם את הזווית המוזיקלית לפרשת השבוע.

להמשך הטקסט

17
פברואר

2019

פלא אוזן | בגובה העיניים

אחרי שפירקו את הבארבי במופע השקה בלתי נשכח פלא אוזן מגיעים לחגוג את צאת אלבומם החדש "בגובה העיניים" בצוללת הצהובה! האלבום יצא על גבי תקליט ויניל 12 אינץ' ויהיה זמין לרכישה באירוע יחד עם מרצ' בלעדי.


פתיחת דלתות: 20:30 שעת הופעה: 21:30
נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן. מופע עמידה


"בגובה העיניים" הוא האלבום השני של הפלא. הוא חוגג את החיבור בין ארבעת
האמסיז של ההרכב שמביאים נקודות מבט שונות דרך ראפ חברתי, חיובי, בועט
ומקפיץ. התקליט הופק על ידי אברי צפנת, שון שר-לב ואיתמר בריל ויבוצע
בהופעה עם להקה חיה.


תקלוט פתיחה: מארקי פאנק
אורחים: גיא מר, מוזי ראפס, ג'אזז

 

—————

פלא אוזן הם:

על המייק: פלואו נבו שיראזי, רועי רויסון רובני, איתמר בריל ו אברי ג'י צפנת
עיבוד לייב, טרומבון, סינת': אורי זלינגר
תופים: מיגל פרז
בס: ליעד מור
קלידים ושירה: יעל זלינגר
פטיפונים: יהונתן "פריסט אס" אלדן
סאונד: גד טרופרנקה
תאורה: דימה מזגו


*** מחיר מיוחד לנוער (עד גיל 18) – 45 ש"ח בלבד

להמשך הטקסט

16
פברואר

2019

החצר האחורית | "מסע ההלוויה של השמאל"

יענקל'ה רוטבליט~ תומר יוסף~ גֶדי רונן~איתמר ציגלר ~ רון בונקר ~ תום דרום

החצרנים חוזרים מפגרת הקיץ בסיבוב הופעות חדש – "מסע ההלוויה של השמאל"פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00
נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן. מופע ישיבה


 

"זו הייתה הפגנה נהדרת בכיכר במוצאי שבת

את זוכרת איך נפגשנו שם ליד הקונדומט

ואיך המטבע נפל תיכף כשהחלפנו מבט

הלאה הכיבוש! את צעקת וגמרת מיד"

(מתוך השיר על מות השמאל)

 

"החצר האחורית" חוזרת  רעננה ובמצברים טעונים מפגרת הקיץ הארוכה הישר לסיבוב ההופעות החדש –   "מסע ההלוויה של השמאל"
שיימשך כל הדרך מלאת התקוות המרקיעות עד הבחירות הצפויות. על המועד המדויק נקבל הודעה…


ההלוויה הזו תהיה עליזה כמו חתונה, זיקוקים וכלי נשיפה, חגיגה אמיתית של גרוב מרקיד לצלילים מסעירים בנגינה משובחת ושירים, כן שירים,שבחלקם יש מן האגרוף בבטן ובחלקם מן הסכין בגב. איזה כיף. תערובת של עונג וכאב תעבור בגוף וכל עין תמלא דמעות תרבותיות נטולות מלח, עד שמרוב התלהבות תנופפו בדגלוני "לא יהיה כלום כי לא היה כלום" בצבעי משיח עכשיו.


מסע ההלוויה  יעבור במהלך הסתיו/חורף הקרוב בכל מועדון מיוזע ברחבי הארץ, מדן עד באר שבע ומזאפה לזאפה.
הקהל מתבקשת לבוא בלבוש צנוע. ולא לדחוף בתור לקופה.

ההספדים כוללים  מבחר משירי שני האלבומים המשובחים של "החצר", והשמועות מדברות על הפתעות נוספות שטרם ראו במה, אז יש למה לחכות. כמו שאמר הרב: "אם הם לא יבנו את הגשר אז איך נעבור אותו?"

מתגעגעים ומחכים לכם בקוצר רוח!


גדי רונן ואיתמר ציגלר תום דרום ורון בונקר תומר יוסף ויענקלה רוטבליט. הקברנים. סתם סתם סתם  – החצרנים.


"החצר האחורית היא בועת זמן של מוזיקה ישראלית איכותית-במפגיע, מול כל ההבל והזבל." (יהודה נוריאל, ידיעות אחרונות)


"להקת "החצר האחורית" היא פלא. סופרגרופ שהפיח רעננות בהגדרה המעייפת מלכתחילה של המושג הזה ויש חלוקה שוויונית וייחודית בין חבריו. הרכב שיוצר חיבור חיוני ומפעים בין המלה למוזיקה, שגורם לאוזניים ולראש להיות בתחרות מתמדת. הן רוצות לרדת לעומקם של הצלילים, בעוד הוא מבקש לחשוב על הטקסט, על החריזה והתבונה שמדביקות אותו." (איתמר זוהר, הארץ)

להמשך הטקסט

14
פברואר

2019

ג'אז בצוללת: ATARA

Atara היא להקת פיוז׳ן צעירה ובועטת שנותנת כבוד לתחכום מוסיקלי אבל נוגעת גם בלבבות הקהל הרחב. לפני המופע תתקיים פתיחת תערוכה חגיגית – "מחסן זמני"


פתיחת דלתות: 20:00 שעת הופעה: 22:00
נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן. מופע ישיבה


בנגינה רוויית אלתורים, הלהקה משלבת הרמוניות מעולם הג׳אז יחד עם מקצבים מעניינים ומלודיות מתוחכמות, אך הדגש הוא תמיד תמיד כיף ורואים את זה! הכיף לא שמור רק לחברי הלהקה – המוסיקה באנרגיות גבוהות וההופעה מקפיצה ומרקידה כך שקשה מאוד להשאר אדישים.


תופים- מתן גלבוע בס- אביעד דובדבני קלידים- אסף קרסו גיטרה- רועי לזר סקסופון- נועם הצבי
להמשך הטקסט

13
פברואר

2019

תערוכת עבודות | מחסן זמני | דן ראובני

פתיחת תערוכה חגיגית: סטרוקטורות על מרושתות, החוברות ויוצרות כאורגניזם חי מרחבים שאינם זקוקים לקיומו של האדם, אשר עובר ארח בהם בלבד, אפסותו של האדם. לאחר פתיחת התערוכה תתקיים הופעה של ATARA . הכניסה חופשית!


קבלת פנים חגיגית 20:00 שעת הופעה: 22:00


מפגשים, הישתנויות, הסדר שבכאוס והמתח ביניהם, המתח בין קיום לחידלון, מקרי למתוכנן, ידיעה לחוסר ידיעה, סופי לאינסופי, רך לנוקשה, יומיומי לנשגב, אישי למקצועי…והחופש לנוע ביניהם, לשחק, לחקור ולגעת, הם חלק מנושאי העיסוק בפרויקט תהליכי זה אשר העיסוק בו החל ב2012.


הפרויקט עד כה כולל מאות דימויים ומורכב מסדרות ושלבים שונים וכיצור שיש לו חיים ורצונות  משלו, מתפתח ומשתנה. בתערוכה מוצגות מס' קטן של עבודות משלבים השונים של העשייה, תוך התייחסות לחלל התצוגה הנתון.


"כיוצר הפרויקט, אני רואה את תפקידי בתור "מלווה" המאפשר את ההתפתחויות והתרחשויות שבו כאשר סוף הדרך..אם הוא קיים בכלל, לגמרי לא ברור לי" (דן ראובני אדריכל, עוסק בפרקטיקה מקצועית, הוראה ועשייה בינתחומית)

 

להמשך הטקסט

13
פברואר

2019

אלון עדר ולהקה | כרטיסים אחרונים

אחרי הפריצה הגדולה עם "קצת אהבה לא תזיק", "שיר לאמא" ו"אישה שלי" שהפכו את אלון עדר לאחד היוצרים המוכשרים והמבטיחים במוזיקה הישראלית, יוצא האלבום החדש "משתלבים בנוף" אותו כתבו והלחינו אלון וכל חברי הלהקה.


פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00
נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן. מופע עמידה


הסינגל הראשון "אישה שלי" השתלב מהר בנוף הפלייליסטים, אליו חבר "חוזר ועולה שם" שהפך להמנון הופעות. אלון עדר ולהקה חורשים את הארץ בהופעות וממשיכים לפזר אבקת קסמים של מוזיקה משובחת.


בניצוחו של עדר, הלהקה הכוללת אף כלי מיתר ונשיפה, מביאה איתה רגישות אינסופית וניסיון מוסיקלי עשיר, מציגים רוקנרול קלאסי מושפע מהרוק המתקדם של שנות השבעים בישראל בשילוב מוזיקה אלקטרונית ושחורה, לצד שירי משוררים מלאים בהומור. הכישרון מתפרץ בחן ואמת שיוצאים בכל פעם, והופכים כל הופעה לשיכרון חושים של אהבת מוסיקה, רגש ומקצב מסחרר ועשיר.


אלון עדר – פסנתר, גיטרה ושירה

ספי ציזלינג – חצוצרה

אבנר קלמר – כינור

רן דרום – גיטרה חשמלית

נדב הולנדר – בס

יונתן רוזן – תופים

להמשך הטקסט

9
פברואר

2019

The Paz Band | מופע פותח: Plastic Soup

להקת The Paz Band הינה הרכב רוקנרול אנרגטי, ייחודי ובולט במעמדו כאחד ההרכבים העסוקים ביותר בסצינת הרוק והאינדי בישראל. הלהקה משלבת בהופעתה אלמנטים של רוקנרול, יחד עם נוכחות בימתית מתפרצת, היוצרים הופעה בלתי נשכחת.


פתיחת דלתות: 21:00 מופע פותח: 21:35 מופע מרכזי: 22:10
נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן. מופע עמידה


את הלהקה מובילה הזמרת והיוצרת גל דה-פז, שקולה הנדיר והייחודי משמיט לסתות וקוצר שבחים בכל פרויקט בו היא משתתפת, ואיתה הרכב נגנים מוכשרים; מוטי לייבל (גיטרה), רז בליצבלאו (בס), אור כחלון (תופים), יובל ברוסילובסקי (קלידים), יחד הם מופיעים לאורכה ולרוחבה של המדינה מזה 4 שנים; בהופעות על מיטב הבמות בארץ ובעולם, החל מפסטיבלים, אירועי חוצות עירוניים, אירועים פרטיים גדולים וקטנים, שואוקייסים בינלאומיים (JLM international Showcase, טיון אין תל אביב, זיגט – הונגריה ועוד לבוא). כמו כן רשמה הלהקה שיתופי פעולה מרשימים עם אומנים לדוגמת הקווינטט בהופעה מרגשת ששילבה רוקנרול וכלי מיתר, ובשיתוף פעולה עם ענקית האודיו הבינלאומית Waves לפרסומת לאחד ממוצריהם הדיגיטליים, בו דה-פז עצמה כיכבה כפרזנטורית.


בנחישות והתמדה, יחד עם מוזיקה מדויקת וחזקה, והופעה מרשימה אנרגטית ומרגשת, פורצים The Paz Band את דרכם לתודעה בארץ ובעולם ובשנתיים האחרונות זכו לחמם את הופעותיהם של אמנים בינלאומיים רבים כגון גרג דולי, בת׳ הארט ג׳וס סטון וסדריק ברנסייד. במאי 2017 נבחרו The Paz Band ע״י סטיבן טיילר לחמם את הופעתם של Aerosmith בפארק הירקון, מול קהל אוהד של 60,000 חובבי רוקנרול.


במהלך 2018 החלה הלהקה בסבב הופעות באירופה, ורשמה לעצמה הופעות בפסטיבלים גדולים ברוסיה הונגריה צרפת וגרמניה, כשהגדול ביניהם יתרחש באוגוסט בפסטיבל Sziget ההונגרי ומהגדולים באירופה. בימים אלו הלהקה במגעים עם חברת בוקינג צרפתית וחברת בוקינג גרמנית להמשך בניית הטור האירופאי לקיץ 2019, יחד עם תוכניות לטור בארה"ב גם כן לשנה זו.


לאחר שני אלבומים מוצלחים שהושמעו רבות בתחנות הרדיו ונוגנו במיטב הבמות בארץ ובחו"ל, עומלת הלהקה בימים אלו על הפקת אלבומה השלישי העתיד לצאת לקראת סוף 2018. האלבום יהווה אבן דרך בהתפתחותם המוזיקלית ועתיד להכות גלים חזקים באינדי המקומי והעולמי.

להמשך הטקסט

7
פברואר

2019

ג'אז בצוללת: מורנה 4

מורנה 4 הוא פרי יוזמתם של הזמרת והיוצרת אודליה דהן כחילה והמעבד גיטריסט אהרוני בן ארי, ביחד עם נגן הבס דולב סולומון ונגן כלי ההקשה אורן פריד.


פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00
נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן. מופע ישיבה


בשירים ובעיבודים מתקיים מפגש בין ישן לחדש, בין סגנונות מוסיקה עכשוויים לבין תרבות יהודי ספרד ההולכת ונעלמת המתעוררת בפרויקט זה לחיים חדשים.


אודליה, זוכת פרס אישי ומיוחד על תרומתה להחייאת תרבות הלדינו שהוענק לה ע"י הנשיא השישי המנוח יצחק נבון, משלבת בשיריה טקסטים ולחנים מקוריים ואישיים.


יחד עם אהרוני בן ארי (אטרף, יוני רכטר, שלמה יידוב) אורן פריד (אילנה אליה, אסתי קינן  עופרי, עמנואל חנון) ודולב סולומון, צליל חדש וקסום נולד.


 

אהרוני בן–ארי– גיטרה

אודליה כחילה–  שירה וגיטרה

דולב סולומון– קונטרבס

אורן פריד– כלי הקשה

להמשך הטקסט

6
פברואר

2019

Mix Band {ערב שני}

פרויקט ההרכבים הצעירים של הצוללת הצהובה מארח את הלהקות של מבשרת ציון. מופע רבגוני וסוחף של מיטב הכישרונות של המחר.


שימו לב: פתיחת דלתות: 20:45 שעת הופעה: 21:15. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


בהנחייתם של מוסיקאים, רוכשים ההרכבים ניסיון וידע בנגינה, עיבוד, כתיבה, לחן, שימוש בציוד מקצועי ויצירה מקורית. כל זאת במהלך חזרות שבועיות הנמשכות לאורך שנת הלימודים.


מפיק מוסיקאלי: ניר ויינשטיין

הפרויקט והמופע בתמיכת הקרן לירושלים


 

להמשך הטקסט

4
פברואר

2019

Mix Band {ערב ראשון}

פרויקט ההרכבים הצעירים של הצוללת הצהובה מארח את הלהקות של מבשרת ציון. מופע רבגוני וסוחף של מיטב הכישרונות של המחר.


שימו לב: פתיחת דלתות: 20:45 שעת הופעה: 21:15. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


בהנחייתם של מוסיקאים, רוכשים ההרכבים ניסיון וידע בנגינה, עיבוד, כתיבה, לחן, שימוש בציוד מקצועי ויצירה מקורית. כל זאת במהלך חזרות שבועיות הנמשכות לאורך שנת הלימודים.


מפיק מוסיקאלי: ניר ויינשטיין
הפרויקט והמופע בתמיכת הקרן לירושלים

להמשך הטקסט

3
פברואר

2019

Dirty Fly

Dirty Fly היא להקת רוק לבנטיני – קרקס מוזיקלי ססגוני המשלב בין רוק ו-Soul אמריקאיים ובריטיים למקצבים וסולמות מהלבנט.פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00
נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן. מופע עמידה


הלהקה הוקמה בירושלים, וסגנונה המוזיקלי נולד מתוך המפגש בין חמשת חבריה – אמנים בולטים בז׳אנרים שונים (היפ-הופ, רוק, אתני, אוונגרד וספוקן וורד).

באמצעות שירת קולות מתפרצת וגרובים עוצמתיים ובועטים, Dirty Fly מספרים על רומנטיקה אפלה, נבואות זעם וחיפוש בלתי נגמר אחר בית.

 

E.P הבכורה של ההרכב (עליו עבדו יחד עם רן שם-טוב) יצא ביוני 2018. הוא הוכתר לאחד מאלבומי השנה של עיתון ישראל היום, ואחד משיריו (All That's Left) נכנס לרשימת שירי השנה של כאן 88. כלהקה השמה דגש גדול על הופעתה החיה והדינמיקה בין חבריה על הבמה, הופיעו Dirty Fly בכמה מפסטיבלי המוזיקה החשובים ביותר בארץ – הבמה המרכזית באינדינגב, פסטיבל חשיפה בינלאומית, יערות מנשה ואינדיסיטי. כמו כן, שיתפה הלהקה פעולה עם אמנים בולטים כמו שאנן סטריט, גבע אלון, ולירון עמרם.


״חמישה שירים בלבד מרכיבים את מיני האלבום של להקת Dirty Fly הירושלמית, אך במקום להתאכזב כשהאלבום הקצר מסתיים, התו האחרון מיד מזמין לחיצה נוספת על הפליי, וכך שוב ושוב ושוב, ללא הפסקה. מדובר בדוגמה מופתית של שילוב סגנונות מכל הבא ליד, מאמריקנה ופסיכדליה עד מוזיקה אתנית ובריט פופ, לכדי יצירת יצור כלאיים מוזיקלי מקורי, וטוב בצורה נדירה.״ (רז ישראלי, ישראל היום)

 

״קשה להישאר אדישים כששומעים את Dirty Fly, להקת רוק לבנטינית שהוקמה בירושלים. הלהקה יוצרת ערבוב בלתי צפוי של סגנונות ממגוון עולמות מוזיקליים: רוק, אתני, היפ הופ ואוונגרד. השנה הם הוציאו אי.פי ראשון מצוין מתוכו בחרנו את All That's Left, שיר מיוחד באווירת דרמה ומתח. השיר עוסק באהבה: על הצד האפל שבה, על ההליכה העיוורת בעקבותיה ועל יחסים שמועדים להסתיים כל רגע. למרות האופל (ואולי בגללו) סימנו את Dirty fly כאחת מתגליות השנה שלנו.״ (כאן 88)

להמשך הטקסט

2
פברואר

2019