חיפוש


יגל הרוש ואנסמבל "שיר ידידות"

שירת הבקשות של יהודי מרוקו, אחד ממאגרי הפיוטים והלחנים העשירים ביותר הקיימים במסורת ישראל. בלילות שבת מתכנסת חבורת פייטנים ומשוררים ומבצעים משירי האהבה והגעגועים היפים ביותר שנכתבו בעברית עד שהאור יזרח עליהם.


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן. 


יגל הרוש ואנסמבל "שיר ידידות" מגישים פרשנות חדשה לפיוטים עתיקים. לצד שילוב של אלמנטים ממוסיקת פולק, הרמוניה מערבית ועוד, מבקש האנסמבל  לשמר את הסאונד העדין והייחודי למוסיקה מן המזרח. עיקר החזון הוא להשיב לתרבות שלנו את אחד המאגרים הפואטיים והמוסיקליים העשירים ביותר בתרבות העברית. המופע – על ידי שירת רבים – מבקש להפוך את הקהל, ולו לרגעים, לחלק בלתי נפרד מההרכב, ואת חלל המופע – לבית תפילה.

המופע משמר את המבנה המתגבר של הבקשות עצמן – המשקף את התנועה מלילה ליום, מאפילה לאורה, מגלות לשיבה.


האנסמבל הופיע ברחבי הארץ בפסטיבלים נחשבים, ביניהם פסטיבל פיוט בירושלים (בו התארח ר' חיים לוק וארז לב ארי), אינדינגב,  פסטיבל פיוט תל אביב ועוד…

להמשך הטקסט

22
יוני

חמישי 22:00
מחיר
50-60-70 ₪

The Betty Bears | הופעת השקה לאלבום הבכורה

אנסמבל של 8 נגנים אשר מחייה את מוסיקת הפופ של שנות ה-20-30 בניו אורלינס ולואיזיאנה. חזרה לשנות העשרים העליזות עם סווינג, דיקסילנד/רגטיים וכמובן הבלוז לבין ימינו אנו. דרך ביטוי חדשה ורעננה למוסיקה הישנה.


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


The Betty Bears הוקמו בירושלים ב-2013, ומאז הופיעו על כל במה אפשרית. בין השאר ניגנו סטים בלתי נשכחים באינדינגב ופסטיבל יערות מנשה ובנוסף כישפו במות בחו"ל (UNITED ISLAND FESTIVAL בפראג למשל).

כעת עומדת הלהקה בפני הוצאת אלבום בכורה מלא. האלבום מציג תמונת מצב עכשווית של הלהקה, לאחר שינויים בהרכב וכמות אדירה של שירים שנוגנו לאורך השנים.

השירים באלבום מבטאים זיקוק של קטעים נבחרים שאותם הלהקה בוחרת לחלוק עם קהל המאזינים.

האלבום הוקלט ברובו בסשן לייב, ממש בדרך שבה היו מנגנים את המוסיקה בעבר, על מנת לשמר את הדינמיקה והקסם שבאים לידי ביטוי בהופעות הלהקה ולהביאם לידי ביטוי באופן הכי מדויק גם על הסליל.

עם צאת האלבום מתכננת הלהקה לבצע סיבובי הופעות נרחבים בארץ ובחו"ל על מנת לקדם אותו ולהפיץ את הבשורה.


אלה Black Betty דניאל: שירה | אביתר חרמש: קונטרה בס | מתן בן דוד: גיטרה/בנג'ו | דור זהבי: פסנתר | אביאור רוקח: חצוצרה | אמיתי מן: קלרינט | בר טל: טרומבון | עודד לוי: תופים

להמשך הטקסט

24
יוני

שבת 22:00
מחיר
60-60-70 ₪