חיפוש


ג'אז בצוללת: ינואר טריו – תומר בר טריו

"תומר בר טריו" הוקם בשנת 2010. הטריו מבצע קטעים מקוריים של תומר, בעיבודים של ההרכב שהתגבשו במהלך החזרות.שימו לב: פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן

 

תומר בר, יליד 1994 ומי שהוגדר ע"י התקשורת כ "נסיך המלודיה של הג'אז הישראלי", כותב, מלחין ומקליט אלבומים מאז היותו בן 12.
בין אלבומיו ניתן למצוא את "Memories" ו-"Reflections", שני אלבומי ג'אז שזכו לביקורות נלהבות כולל בדאון ביט מגזין וגם כמובן אלבום השירים "אני שפן בלוז".


תומר הופיע בכמה מהפסטיבלים הגדולים והיוקרתיים ביותר בישראל, פסטיבל ישראל 2007 ו-2010, פסטיבל ג'אז תל אביב 2009, פסטיבל ג'אז גבעתיים 2011, פסטיבל הפסנתר 2011 ועוד…
בר גם שיתף פעולה עם מוסיקאים ואמנים רבים, ביניהם דניאל סלומון, מיקה קרני, אלי מגן, דניאל זמיר, יוראי אורון, איתן איצקוביץ', אביב כהן, צור בן זאב, אסף חכימי, שאולי עינב ועוד רבים אחרים.
"גרוב מקומי", אלבומו הרביעי של תומר בר והראשון של הטריו, הופק ע"י המוסיקאי הבינלאומי אלי דג'יברי.


דגש רב הושם באלבום על תחום הסאונד ולפיכך הוא הוקלט באולפני פלוטו בתל אביב ע"י ירון מוהר (אקס הדג נחש ומנהלה הטכני של הצוללת הצהובה בהווה) והמיקסים והמאסטרינג נערכו בניו יורק ע"י מייקל ברורבי ומייק פרז, מי שנחשבים למומחים לסאונד בתחום הג'אז העכשווי.


החומרים אותם מבצע הטריו מבטאים ניסיון לחבר את מוסיקת הג'אז העכשווי ביחד עם אוריינטציה ישראלית "מקומית", ובכך להגיע אל הקהל הישראלי ואל הקהל הבינלאומי כמייצג שילוב בין ג'אז שהוא סגנון בינלאומי לבין מוסיקה "ישראלית" לכל גווניה.


תומר בר – פסנתר ושירה

אלון ניר – קונטרבס

אביב כהן – תופים

להמשך הטקסט

28
ינואר

רביעי 21:30

ללא תשלום

ארז לב ארי

מאז צאת שני אלבומיו, "שמחת הפרטים הקטנים" ו"ארגמן", ממשיך ארז לב ארי, בסבלנות ואורך רוח להופיע ללא הפסקה ברחבי הארץ כשהוא צובר קהל נאמן, מגוון ואוהד ומבסס את מעמדו כאחד האמנים המוערכים והבלתי מתפשרים הפועלים כיום.


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:30 שעת הופעה: 22:30. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


במופע מבצע ארז את מיטב שיריו מתוך שני אלבומי הסולו שלו "שמחת הפרטים הקטנים" ("מה אעשה", "אנה אפנה" "לבבתיני", "צדק")  ו-"ארגמן" ("בסוף היום", "פרימיטיבים"), שירים מתוך "העץ הבודד" האלבום המשותף ועטור השבחים שהוציא לאחרונה עם פטריק סבג ושירים חדשים מתוך האלבום שבדרך...

ארז לב ארי: שירה וגיטרות

אריאל אביזוב: גיטרות

עמוס פרידמן: בס

רן שמעוני: תופים


"אם חרישת במות היתה מקצוע, ארז לב ארי היה מגיש מועמדות לעובד מצטיין. ככה בדיוק רוכשים קהל. עוד הופעה במקום קטן ועוד אחת באותו ערב ולמחרת. לא בחתונות, לא רק בוועדי עובדים, בקופות פתוחות ובכל רחבי הארץ. לב ארי שם את הלב על הבמה. הוא מדויק, מרגש, שונה. אתם יכולים להאמין לו" (ידיעות אחרונות)


"הכריזמה שלו מגיעה מהמילים שהוא שר, מהלחנים הנעימים ובמיוחד מצלילי הגיטרה המופלאים שהוא מפיק בעדינות. גם היכולת של הלהקה שלו  לתת נפח לכל שיר, לסחוב אותו עוד ועוד גם אם נראה שהקהל מאבד ריכוז,  הופכת את ההופעה של לב ארי לאירוע מוזיקלי אמיתי וסוחף". (ידיעות, תל אביב)


להמשך הטקסט

29
ינואר

חמישי 22:00
מחיר
75-80-85 ₪

דורון רפאלי והנגנים

"סינדרום ירושלים" היא יצירה מוסיקאלית חדשה בת עשרה פרקים שכתבו ועיבדו דורון רפאלי ורן לוי.


שימו לב: פתיחת דלתות: 13:30 שעת הופעה: 14:30. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


פרויקט זה הינו הומאז' עוצמתי לעושר המוסיקלי המגוון הקיים בעיר ירושלים הנע בין מזרח למערב, בין חילוני לדתי, בין מסורתי למודרני ובין מוסיקה אתנית לרוק ולג'אז.

כיליד ירושלים, ספג דורון בילדותו בשנות השישים והשבעים, את הצבעים ובעיקר את הצלילים  של העיר. במסע אחורה בזמן, חוזר דורון למקומות המוכרים, החל מהמואזין שצליליו העוצמתיים בקעו מן המסגד, דרך השירים והפיוטים של בתי הכנסת ומבית הוריו בשכונת הבוכרים ועד הקריאות הקולניות של הרוכלים בשוק מחנה יהודה.


דורון רפאלי – תופים, כלי הקשה ושירה   רן לוי - פסנתר, בס ושירה   צביקה אלייב – סקסופון וכלי הקשה   אגם תימור – גיטרה  מור רפאלי - בס וקולות.      

להמשך הטקסט

30
ינואר

שישי 14:00
מחיר
50-55-60 ₪

איה כורם | "הלב הזה, המשומש"

איה כורם, מהקולות המעניינים והמבטיחים של העשור האחרון, באלבום חדש ומופע פסנתר חדש ובו שירים שלא שמעתם עדיין.


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:30 שעת הופעה: 22:30. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


המופע יכלול ביצועים מפתיעים ללהיטים "שיר אהבה פשוט", "יונתן שפירא", "לילה טוב" (עם גידי גוב), "קיץ", "אל תאמיני" ועוד.
להמשך הטקסט

31
ינואר

שבת 22:00
מחיר
50-55-60 ₪

תערוכה במחסן הצוללת: #Happiness

שיטוט קצר ושגרתי ברשתות החברתיות חושף לפנינו מגוון דימויים מעוררי השתאות של מכרינו הקרובים (והקרובים פחות), מצוטטים מתוך הווי היום-יום שלהם: העוגה הטעימה, האחות המדהימה, הנשיקה הנפלאה ביחד עם מתנת יום ההולדת, הטיול המגניב עם החברים, המסיבה ההורסת של סוף שבוע וכמובן תמונת הסלפי שמדגישה את הזווית הנכונה והמחמיאה.


מכל הדימויים האלו היינו יכולים לחשוב שאחרית הימים המובטחת כבר הגיעה – כולם חיים ב"אושר והעושר". ובכל זאת, מרביתנו רחוקים מלהרגיש כך ברמה האישית. מכיוון שאנחנו בעצמנו מעלים את אותן התמונות, אנו מודעים לעובדה כי כל תמונה כזו היא רגעית ולרב גם מבוימת. והאמת היא, שגם אם האושר או לפחות השמחה הם חלק מחיינו הם בוודאי לא דומיננטיים שברגשות שמרביתנו חווים. אז מניין נובע הפער? איך קרה שהתחלנו להפעיל כזו צנזורה ויזואלית על שאר הרגשות שלנו? למה אנחנו מוכנים להציג לעולם רק את הצד "השמח" שלנו? ומה קורה כשהחיים הווירטואליים מתנגשים באלו שמחוצה למסך?


התערוכה הקבוצתית #Happiness מבקשת לעורר שיחה אמנותית סביב השאלות האלו ועוד רבות אחרות. דרך נקודות מבט שונות, האמנים המציגים בתערוכה, העוסקים בטכניקות מגוונות, מגיבים לתופעה חזותית וחברתית זו, שכולנו חווים אותה בה בעת שכולנו יוצרים אותה.


תערוכה קבוצתית

אוצרות התערוכה: אלכסנדרה וין ומור דניאל


האמנים המשתתפים:  גל כהן, רומי שי, אנטון אנטונוב, קרולין אטון, אירה אלשנסקי, גיא צראף, מירב אוליאנסקי, מיכל הררי, איבגי זלטופולסקי, אלינור סאם, איילה נצר ונעמי כרוך. 

להמשך הטקסט

4
פברואר

רביעי 20:00

ללא תשלום

ג'אז בצוללת: Median

בהופעת בכורה- מוזיקה שורשית בטעמי ג'אז | Jazz and World Roots


שימו לב: פתיחת דלתות: 19:30 שעת הופעה: 22:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


המוסיקאית לירון מיוחס והזמרת עדן הולן הקימו פרויקט מוסיקאלי חדש בשם   MEDIAN. מופע בכורה זה, מכניס אתכם אל תוך העולם המוסיקאלי המגוון והעוצמתי של השתיים ואל הסגנונות הרבים אשר ספגו השתיים במהלך השנים בהופעותיהן בארץ ובעולם. לירון ועדן ממזגות יחד לראשונה הן את עולם הג'אז ממנו באות והן השפעות רבות של מוסיקת עולם-מוסיקה יהודית שורשית, מקצבים אפריקאים והשפעות אקזוטיות מאיטליה וצרפת- ארצות בהן חיו. מופע זה הוא למעשה מראה אל תוך העולם הפנימי העשיר שלהן. בהרכב משתלב המוסיקאי- עידן טולדנו בכלי פריטה רבים. בנגינתו, עידן מכניס קשת גוונים נוספים של מוסיקת עולם. אנו שמחים להזמין אתכם למופע אלגנטי ומלא חן בשילוב עם תשוקה, חגיגה קצבית ושמחת חיים.


אורח מיוחד לרגל הופעת הבכורה בצוללת: מומין ססלר- נגן קנון (תורכיה)


נגנים:

עדן הולן- שירה בצרפתית, אנגלית, קריאולית ועברית וכלי הקשה

לירון מיוחס- כלי הקשה, פאנתאם, גיטרה ושירות

עידן טולדנו- גיטרה, עוד, בוזוקי ושירות


לירון מיוחס:

מוסיקאית מלחינה וזמרת. למדה באקדמיה לג'אז בטוסקנה שם התמחתה בביצוע במחלקת כלי ההקשה. למדה מוזיקה אפריקאית מסורתית במערב אפריקה בגינאה קונאקרי וסנגל ובבית הספר למוזיקה מן המזרח במחלקה האתנית בירושלים. במהלך לימודיה השתתפה בסדנאות של מוזיקאים שונים והשתתפה בקבוצת תיאטרון קרקס שם ניגנה מוזיקה מקורית ועם מופעים אלו ואחרים השתתפה בפסטיבלים בינלאומיים בפולין רוסיה איטליה שבדיה ספרד וישראל. לירון מופיעה בארץ ובחו"ל עם מיטב הנגנים בסצינת הג'אז ומוסיקת העולם.


עדן הולן:

היכולות הווקאליות של זמרת הג'אז עדן הולן מזכירות את שירתן של זמרות הג'אז הענקיות שרה ווהן, אלה פיטג'רלד ודיאנה וושינגטון. עדן שרה בשפות צרפתית, עברית, אנגלית, פורטוגזית וקריאולית. המוסיקה של עדן מלודית מאוד, קצבית ומלאת נשמה. באלבום מנגנים מוסיקאים מובילים בסצנת הג'אז הישראלית. בשנת 2012 יצא אלבומה השני ""IRRESISTIBLE בליווי נגני ג'אז בינלאומיים מישראל, ניו יורק ואי הראוניון. לא זו בלבד שפרויקט זה הינו חומרים מקוריים, מילים והפקה של עדן,  זהו גם שיתוף פעולה מוסיקאלי ראשוני מסוגו בין נגנים ישראלים לבין נגנים מאי הראוניון (אי הממוקם באוקיאנוס ההודי, מזרחה ממדגסקר). בשנתיים האחרונות הופיעה עדן בפסטיבלים בינלאומיים ידועי שם בקורסיקה, מדגסקר (אפריקה), צרפת, גרמניה ואי הראוניון שבאוקיאנוס ההודי. בחודש נובמבר 2013 הוזמנה עדן להרצות ב TED על המוסיקה שלה ושיתופי הפעולה הייחודיים אשר היא יוצרת בחו"ל.


עידן טולדנו:

מוסיקאי, מלחין ומעבד. בעל השכלה אקדמאית מוסיקלית קלאסית מערבית ומזרחית. תואר ראשון במוסיקה וחינוך מאוניברסיטת חיפה. מנגן במספר כלי מיתר אתניים (עוּד, בוזוקי, גיטרה פלמנקו), כלי הקשה, אקורדיון ועוד. התמחה בנגינת פלמנקו בסביליה, ספרד. מלחין ומעבד מוסיקה להצגות תיאטרון וסרטים. מזה 6 שנים משמש כמנהל המוסיקלי של המרכז הערבי יהודי ביפו, במסגרתו מנצח על מקהלת הנוער הבינלאומית "קולות השלום". עוסק שנים רבות במוסיקה ככלי מגשר בין תרבויות. מופיע בארץ ובחו"ל עם אמנים והרכבים שונים.

להמשך הטקסט

4
פברואר

רביעי 21:30

ללא תשלום

אורפנד לנד | ORPHANED LAND

להקת Orphaned Lnad, מוציאה מהדורה מחודשת וכפולה "10th Anniversary Edition" לאלבום "Mabool", אלבום האולפן השלישי שלה, שיצא במקור בשנת 2004. מופע פותח: Hammercult & מורן מגל


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


מלבד האלבום המקורי בגרסת remastered, כוללת המהדורה דיסק שני עם ההופעה האקוסטית  "Calm Before The Flood" ואת ה- EP "Ararat" הכולל גרסאות דמו מ- "Mabool". הגרסה החדשה של האלבום "Mabool" יוצאת במהדורה מצומצמת.

להקת Orphaned Land הוקמה בשנת 1991 תחת השם Resurrection. בשנת 1992 שינתה הלהקה את שמה ל- Orphaned Land. בשנת 1994 הוציאה את אלבום הבכורה שלה "Sahara". את אלבומה השני "El Norra Alila" הוציאה ב- 1996. בשנת 2004 הוציאה את אלבומה השלישי "Mabool", האלבום הראשון שיצא בחברת התקליטים Century Media. אלבום האולפן הרביעי "The Never Ending Way Of ORwarriOR", יצא בשנת 2010. המוזיקאי המוערך Steven Wilson (Porcupine tree, Blackfield, Opeth) מיקסס ואף ניגן קלידים באלבום. בשנת 2011 הוציאה הלהקה DVD בהופעה חיה "The Road To Or Shalem" שתיעד את ההופעה החגיגית, שקיימה הלהקה במועדון רדינג 3 לרגל 20 שנות פעילות. בהופעה התארחו יהודה פוליקר וסטיבן ווילסון. בשנת 2013, הוציאה הלהקה את האלבום "All Is One", אלבום האולפן החמישי שלה. האלבום, שכלל את הלהיט "Brother", כלל שיתופי פעולה עם יהודה פוליקר, קובי אפללו, מירה עווד ואחרים.


להקת Orphaned Land, אחד מההרכבים הישראליים המצליחים בעולם, מכרה עד כה מאות אלפי עותקים מאלבומיה, הופיעה במעל ל- 40 מדינות והצליחה לבסס קהל גדול של מעריצים בקרב מוסלמים ובמדינות ערב. הלהקה חתומה בחברת התקליטים Century Media (שמופצת ע"י
חברת התקליטים Universal), אחת מהחברות הגדולות בעולם בתחום המטאל.


הלהקה, שסיימה לאחרונה סיבוב הופעות עולמי גדול שליווה את האלבום "All Is One", תצא
בסוף אוקטובר לסיבוב הופעות חדש באירופה לרגל ציון 10 שנים ליציאת האלבום "Mabool".
ב- 27.8, תקיים הלהקה הופעה חגיגית בזאפה אמפי שוני, בה האלבום "Mabool" ינוגן
מתחילתו ועד סופו יחד עם שירים מכל אלבומי הלהקה.


חברי להקת Orphaned Land הם: קובי פרחי (שירה), אורי זילכה (בס), מתן שמואלי (תופים), חן בלבוס (גיטרות).

להמשך הטקסט

5
פברואר

חמישי 21:30
מחיר
85-90-95 ₪

שוק יד ראשונה & שניה & שלישית והתפוחים בהופעה

גם שוק יד ראשונה/שנייה ושלישית וגם הופעה של ההרכב הכי גרובי בארץ: התפוחים! הרכב פרוע המונה 9 נגנים ומשלב Fאנק עם השפעות מוזיקליות מכל העולם, המתמזגות תחת גרוב אימתני.


שימו לב: פתיחת דלתות: 12:00 שעת הופעה: 14:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן

 


יום שישי בצוללת עם דוכנים צבעוניים, מרפסת שמש אם תבוא עלינו שמש, המון ספות להימעך עם בירות והפתעות, אנשים יפים ומוזיקה לסוף שבוע.


גם הפנינג מדליק וגם הופעה מדליקה עם התפוחים:

4 נשפנים, 2 דיג'יים, קונטרבס, תופים ואיש סאונד ואפקטים, יוצרים מסע מוזיקלי שנע בין המולחן למאולתר, מותח את גבולות המחשבה והיצירתיות, ובעיקר, לא משאיר את הגוף האנושי יציב ולו לרגע.

התפוחים הוקמו ב- 2003, הוציאו 5 אלבומים והופיעו באינספור אירועים, פסטיבלים וערים, בארץ ובחו"ל, ונחשבים לעמוד תווך חשוב בהתפתחות סצנת הגרוב הישראלית בעשור האחרון.

להמשך הטקסט

6
פברואר

שישי 12:00
מחיר
40-45-50 ₪

דנה ברגר| "מתנות של זמן"

דנה ברגר במופע אקוסטי בעקבות האלבום החדש בהפקתו המוסיקלית של יוסי פיין. החיבור המיוחד בין ברגר לפיין מביא עימו אלבום עם סאונד חדש וייחודי עתיר בהפתעות מוזיקליות מרגשות. מופע פותח: נעה שמר


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:30 שעת הופעה: 22:30. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


המופע כולל את להיטיה הגדולים של דנה לאורך השנים לצד שירים מהאלבום החדש: "חמימות חולפת", "אהבה", "לומדת לעוף", "לבנות ולהרוס", "הנה באתי הביתה" , "שקט" , "מחכה לו", "תוך כדי תנועה" , "בא והולך", "עד הקצה" ועוד רבים ואהובים משיריה של דנה,

אשר הביאו אותה לקדמת הרוק –פופ הישראלי.


ניקי – כינור

להמשך הטקסט

7
פברואר

שבת 22:00
מחיר
70-75-80 ₪

פרויקט ההרכבים של הצוללת הצהובה – חלק א

מופע אמצע שנה של פרויקט הרכבי הנוער של הצוללת. שישה הרכבים בשני ערבים מטורפים. מופע רבגוני וסוחף של מיטב הכישרונות של המחר. רוקנרול נחוש ומבעבע!


שימו לב: פתיחת דלתות: 20:00 שעת הופעה: 21:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


זו השנה ה-21 לפרויקט הנוער "הרכבים בצוללת" המתקיים מיום הקמתה בתמיכתם של עיריית ירושלים, קרן ירושלים והצוללת הצהובה.


בהנחייתם של מוסיקאים, רוכשים ההרכבים ניסיון וידע בנגינה, עיבוד, כתיבה, לחן, שימוש בציוד מקצועי ויצירה מקורית. כל זאת במהלך חזרות שבועיות הנמשכות לאורך שנת הלימודים. הלהקות הראויות משולבות במופעי הצוללת. בסוף שנת הפעילות, מוקלטות הלהקות ושיריהן מונצחים על גבי תקליטור המייצג את הישגיהן ומשמש כרטיס ביקור לעתיד.


מוסיקאים רבים, בהם מהידועים והמובילים בארץ, החלו את דרכם בפרויקט "הרכבים בצוללת".


ניהול מוסיקאלי והדרכת הרכבים: ניר ויינשטיין 

בהשתתפות ההרכבים:


Crazy Uncle

פאנקי דונקי

ASAFSUF

SHEMALII

להמשך הטקסט

8
פברואר

ראשון 20:30
מחיר
25-25-25 ₪

פרויקט ההרכבים של הצוללת הצהובה – חלק ב

מופע אמצע שנה של פרויקט הרכבי הנוער של הצוללת. שישה הרכבים בשני ערבים מטורפים. מופע רבגוני וסוחף של מיטב הכישרונות של המחר. רוקנרול נחוש ומבעבע!


שימו לב: פתיחת דלתות: 20:00 שעת הופעה: 21:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


זו השנה ה-21 לפרויקט הנוער "הרכבים בצוללת" המתקיים מיום הקמתה בתמיכתם של עיריית ירושלים, קרן ירושלים והצוללת הצהובה.


בהנחייתם של מוסיקאים, רוכשים ההרכבים ניסיון וידע בנגינה, עיבוד, כתיבה, לחן, שימוש בציוד מקצועי ויצירה מקורית. כל זאת במהלך חזרות שבועיות הנמשכות לאורך שנת הלימודים. הלהקות הראויות משולבות במופעי הצוללת. בסוף שנת הפעילות, מוקלטות הלהקות ושיריהן מונצחים על גבי תקליטור המייצג את הישגיהן ומשמש כרטיס ביקור לעתיד.


מוסיקאים רבים, בהם מהידועים והמובילים בארץ, החלו את דרכם בפרויקט "הרכבים בצוללת".


ניהול מוסיקאלי והדרכת הרכבים: ניר ויינשטיין 

בהשתתפות ההרכבים:


R-RATED

The Avenues

להמשך הטקסט

9
פברואר

שני 20:30
מחיר
25-25-25 ₪

אקדמית הביטלס תואר שני | פול מקרטני חלק ג

לימודי התואר השני באקדמיית הביטלס (סדרה בת תשעה מפגשים) עם ההרצאה השלישית על קריירת הסולו העשירה של החיפושית האניגמטית מכולן.


שימו לב: פתיחת דלתות: 20:30 שעת הופעה: 21:30. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


במקביל להתפרקות הביטלס לגורמים החל פול מקרטני לבנות את עצמו מחדש. זה בהחלט דרש זמן ומאמץ עד שהוא הצליח לפרוש כנפיים.


עורכים ומגישים: אורי משגב וטל שגיא


להמשך הטקסט

10
פברואר

שלישי 21:00
מחיר
40-45-50 ₪

ג'אז חו"ל – נצן ברנשטיין | Das Hebräische Kabarett

נצן ברנשטיין, זמרת הקברט העברייה-צוענייה אשר מתגוררת כעת בברלין , באה לביקור בעיר מולדתה הקדושה- ירושלים.


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


הנכם מוזמנים לערב בלתי נשכח בו תבצע נצן שירים מאלבום הבכורה שבדרך: שירים עוקצניים, חושניים, תיאטרליים ואפלוליים- כיאה לברלינאית עם שורשים יהודיים!


יחד אתה יופיעו חבריה הוותיקים והמופלאים – הפסנתרן, גיל אסייס והכנרת, ורה גורנשטיין ועוד אורחים מפתיעים…

להמשך הטקסט

11
פברואר

רביעי 21:30

ללא תשלום

אביתר בנאי | "אולטרא סאונד" | בעיקר שירים חדשים

הזדמנות מיוחדת להציץ לבדיקת אולטרסאונד של יצירה בהתהוות. עוד אין לה שם, היא לא גמורה, אבל את פעימת הלב שלה אי אפשר לפספס.


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:30 שעת הופעה: 22:30. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן

להמשך הטקסט

12
פברואר

חמישי 22:00
מחיר
100-105-115 ₪

לייזר לויד & רוני פטרסון

במגזינים בחו"ל רוני פיטרסון ולייזר לוייד, מכונים, כל אחד בנפרד,"One Of The Blues Kings In Israel".


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:30 שעת הופעה: 22:30. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


עכשיו שניהם על במה אחת מביאים לקהל מופע אקוסטי של הבלוז האמריקאי, הקלאסי, האמיתי, המסורתי, הכי טוב, הכי מוכר בוב דילן, מאדי וואטרס, ג'ימי הנדריקס….וגם שירים מהרפרטואר האישי של כל אחד מהם.


שני "מלכים" של בלוז במפגש פסגה בגובה העיניים, נותנים לקהל הרגשה שהם במועדון הבלוז

הכי COOL  ב ח ו " ל !!!


פיטרסון מכונה בתקשורת "מלך הבלוז האמיתי"

ביבי קינג, אמר עליו, על הבמה בהופעה משותפת:" גיטריסט מחונן, אמן משכמו ומעלה וחבר יקר…"

הוא ייצג את מדינת ישראל כשליח של משרד החוץ בפסטיבלים ברחבי העולם, בכל מקום קצר הצלחה תקשורתית ואהבה רבה מצד הקהל.


עמוס אורן כתב בידיעות אחרונות:

"אם הבלוז היה דת, פיטרסון היה האפיפיור הקדוש במקדש התהילה"!!!


 על לייזר לויד כתבו בוושינגטון פוסט:

"אחד מהגיטריסטים וזמרי הבלוז הטובים בישראל"

הדיסק האחרון שלו "Lost On The Highway" שיצא בחברת הפצה אמריקאית, מושמע בתחנות רדיו בכל ארה"ב, איטליה, גרמניה, אנגליה, סקוטלנד…


שניהם ביחד על הבמה נותנים כבוד ענקי לבלוז.

להמשך הטקסט

14
פברואר

שבת 22:00
מחיר
60-60-70 ₪

ג'אז חו"ל בצוללת – Saxonian Youth Jazz Orchestra

חבורת נגני הג'אז הצעירים של התזמורת הסקסונית במופע דינאמי, מרגש ומפציץ.שימו לב: פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


התזמורת הוקמה בתחילת שנות ה-90 ע"י נגני ג'אז סקסונים ומאז היא בחסות הקונסוליה המוסיקלית הסקסונית. חברי התזמורת הם סטודנטים מוכשרים ביותר מבתי ספר מוסיקאליים ברחבי מחוז סקסוניה וכן מהתיכון האקדמי האיזורי "קארל מריה וון ובר" בדרזדן. רוב הסטודנטים הם מנצחי התחרות הידועה בגרמניה "נוער מנגן ג'אז".


מאז הקמתה, לפני יותר מ-20 שנה, לקחו כ-250 מוזיקאים צעירים חלק בה. הם שיתפו פעולה עם מוזיקאי ג'אז גרמנים ובין לאטומיים כגון -

 Jürgen Friedrich, Marko Lackner, Ansgar Striepens, Milan Svoboda (Czech Republic), Al Porcino, Carla Bley (USA), Steve Swallow, Jo Sullivan (Canada), Thomas Zoller, Florian Ross, Caroline Thon, Rolf von Nordenskjöld..


התזמורת הופיעה מאות פעמים בסקסוניה ומחוזים נוספים של גרמניה, וכמו כן דנמרק, שבדיה, ספרד, הונגריב, הרפובליקה הצ'כית, בריטניה, לטביה, פינלנד, איטליה, הודו, יוון, קנדה ובשנה שעברה ברומניה ובכל אלה תמיד גרמה אושר לקהל.

להמשך הטקסט

18
פברואר

רביעי 21:30

ללא תשלום

מורין נהדר

בעקבות הצלחת אלבום הפיוטים החדש שלה 'ישנה בחיק ילדות', הזמרת, היוצרת והפייטנית מורין נהדר יוצאת לסיבוב הופעות חגיגי ברחבי הארץ ובעולם.


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:30 שעת הופעה: 22:30. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


מורין, הזמרת היחידה בארץ המבצעת את מסורת השירה והפיוט היהודי-פרסי, משלבת במופע עיבודים מפתיעים למסורת לצד לחנים מקוריים שלה לפיוטים ולטקסטים מן המקורות וחפלה פרסית סוחפת שלא משאירה אף אחד על הכיסא.

לצידה מופיעים שישה נגנים מעולים, מהמובילים בארץ בתחומם במוזיקת עולם.
השילוב של הנגינה הווירטואוזית יחד עם קולה המהפנט של מורין, יוצרים חוויה חד פעמית ובלתי נשכחת.


מורין, בוגרת האקדמיה למוזיקה בירושלים עם שני תארים, שיתפה פעולה עם אמנים ישראלים רבים, והופיעה בפסטיבלים מובילים בארץ וברחבי העולם, כמו גם עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית, תזמורת סינפונט רעננה והסינפונית של באר- שבע.
מורין נמנית עם רשימת אמנים יוקרתית של ה-BBC שהוציא ב-2012 דיסק כפול למוסיקה מכל העולם, ובו היא מבצעת שיר ערש עממי-פרסי בעיבודה. הפיוט "תפילה לשלום" בהלחנתה זכה להופיע באירופה בתקליטור עולמי לכבוד 100 שנה לפרס נובל.


שירה: מורין נהדר
עוד, סאז, כינור ברך: ספי עספורי
כלי הקשה: ישי אפטרמן

קמנצ'ה: יגל הרוש

נאי: יצחק ונטורה

גיטרה אקוסטית ומפוחית: לירן בדור

עיבודים והפקה מוסיקאלית: מורין נהדר

איסוף, פיענוח ועיבוד צורני לפיוטי המסורת וניהול אמנותי: מורין נהדר


"שיריה מרעידים את הנפש בחוויה מוסיקלית; הם מסוגלים להשכיח את הזמן והמקום ולהזכיר למה אנשים באים ביחד לאולם גדול ויושבים ומשתתקים ומקשיבים לזמרת ששרה מעל במה. מסבירים משהו מהכמיהה הזאת למוסיקה, ומה היא מגלה לנו על עצמנו " מבקר המוסיקה, נועם בן זאב


"זמרת מעולה, מלחינה מצוינת, חיבור טבעי ונכון בין אמנותי לעממי ובין חדש לישן… היה שווה לבוא ולו רק כדי לשמוע את השירה הנפלאה של מורין נהדר…היא שרה בקול צלול להפליא שנשא אתו, חרף ניקיונו, מטען גדול של רגשות, זיכרונות, חוויות וגעגועים. שירתה של מורין נהדר היא שירה שמחזיקה את המקום, גם אם המקום לא יודע שהיא מחזיקה אותו" בן שלו, "הארץ"

להמשך הטקסט

19
פברואר

חמישי 22:00
מחיר
70-75-80 ₪

התקווה 6 | "הכי ישראלי"

אחרי 4 אלבומים ב-7 שנים, מאות הופעות בארץ ובחו"ל, כולל הופעות ענק בפסטיבלים מול אלפים, התקווה 6 חוזרים במופע חדש שמלווה את צאת האלבום החמישי, הכולל את הלהיטים: "הכי ישראלי", "עוד פעם פעם" ו"מה שיהיה יהיה"


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:30 שעת הופעה: 22:30. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


ההופעה היא מסיבה חיה, שילוב מושלם בין שירים מעולים, כישרון ענק, כריזמה סוחפת, שחרור והרבה הרבה שמחה כנה ומחוברת רגש, כוללת את כל הלהיטים מכל האלבומים, עיבודים ותיקים לצד עיבודים חדשים בהפקתו המוסיקלית של פילוני ועוד הפתעות רבות!
בין השירים המופע: "אם אפגוש את אלוהים", "לילה לבן", "אני אשיר לך שיר", "כל יום מחדש" ועוד.
יהיה שמיייח, יהיה חם ויהיה הכי ישראלי לי לי!

להמשך הטקסט

21
פברואר

שבת 22:00
מחיר
65-70-75 ₪

ג'אז חו"ל – מרסלו נאמי דואט

פרוייקט חדש משותף לגיטריסט והמלחין הברזילאי מרסלו נאמי ולמתופף ונגן כלי ההקשה הישראלי נעם לנדסמן.


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


מוסיקאים פורצי דרך כל אחד בתחומו, חברו יחד בכדי להעניק פרשנות חדשה ומרתקת לקומפוזציות של אמן הגיטרה מרסלו נאמי. יחדיו מצאו שיח מרתק המלכד יבשות, תרבויות וסגנונות לכדי אמירה אחת המדברת אל כל הלבבות.

צלילים ומקצבים מסחררים משלל תרבויות הסוחפים את המאזין אל תוך חוויה אנרגטית ומשחררת.


מרסלו נאמי
אמן גיטרה, מלחין ויוצר בינלאומי. נולד בעיירה קטנה בפרברי ריו דה ז׳נירו שבברזיל.
מופיע, מנגן ומקליט עם אמנים בינלאומיים רבים, ביניהם איבן לינס, המילטון דה הולנדה, צ׳יקו בוארקה, דניאלה מרקורי, דומינגיניוס, אלסיוני, בט קרבליו (ברזיל), חורחה גלם (ונצואלה) ועוד.
חבר קבע בהקלטת אלבום הדגל הבינלאומי של בתי הספר לסמבה של קרנבל ריו דה ז'נירו המופק ומשווק מדי שנה ברחבי העולם.
בישראל הופיע בין היתר עם יוני רכטר ושלמה יידוב, הקליט מוסיקה לפסטיבלי סרטים והפקות שונות.
הוציא שני אלבומים "Brinquedo de Vento" המשלב סגנונות ומקצבים ברזילאיים שונים עם נגיעות מזרח תיכוניות ו "De Volta"  אשר זכה לשבחים רבים בזכות החדשנות המוסיקלית ופריצת גבולות הנגינה בגיטרה הברזילאית.


נעם לנדסמן
מתופף, פרקשניסט, מלחין ומורה. נעם ביסס עצמו כאמן רב תחומי המחבר בין שלל סגנונות, תרבויות וג׳אנרים לכדי אמירה אישית ויחודית. בוגר תואר שני של האקדמיה למוסיקה בירושלים, מנהל אומנתי של סדרת ג'אז חיפה, זוכה מלגת קרן שרת ומלגת הצטיינות באקדמיה למוסיקה.
נעם מופיע עם אמנים בין לאומיים, מעביר כתות אמן וסדנאות על מיטב הבמות בארץ ובחו״ל, שותף כיום במספר פרוייקטים Flora :( לירון משולם), דימה גורליק (פולין), .Noam Landsman Group
אמנים נוספים אתם שיתף פעולה: מייק סטרן, יוני רכטר, זהר פרסקו, יובל כהן, אבי אדריאן, שי חן, אלברט בגר ועוד….

בימים אלו עוסק בכתיבתו של ספר בנושא ״פולירתמיקה במוסיקה״ ועל אלבום הבכורה שלו כיוצר.

להמשך הטקסט

25
פברואר

רביעי 21:30

ללא תשלום

גבע אלון | "תהי איתי"

בשקט, בצניעות ובנאמנות בלתי מתפשרת למוזיקה שלו, הפך גבע אלון בשנים האחרונות לאחד האמנים המצליחים בארץ. היום עומד גבע בשורה הראשונה של הרוק והפולק-רוק הישראלי.


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:30 שעת הופעה: 22:30. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


לאחר ציפייה רבה אלבומו הראשון והמסקרן בעברית של גבע אלון "תהיי איתי" יצא לחנויות בתחילת דצמבר. במופע החדש יבצע גבע את שירי האלבום, ביניהם כמובן "ים שקט" ו"אבא" שזכו לחיבוק חם מהרדיו והקהל, לצד מיטב שיריו לאורך השנים: "Days Of Hunger", "I Can See The Stars", "Modern Love", "The great Enlightenment".


גבע אלון-שירה וגיטרה // יפתח שחף-גיטרה // צוק- בס // אסף רייז-תופים //אמיר פרי – גיטרה אקוסטית וקלידים // יוסי לוגאסי – סאונד


ההופעה של גבע היא מפגן עוצמתי של גיטרות, רוק פולק משובח וחוויה יוצאת דופן עבור הקהל.


"גבע אלון הוא כבר מזמן ההוכחה שיש כאן רוק אלטרנטיבי אמיתי… הוא והגיטרה, נשען על מנעד קול מיוחד שאפשר להחשיב ככלי נגינה נוסף" רז שכניק, ידיעות אחרונות


"גבע אלון הוא מוסיקאי שכדאי מאד לשמוע בהופעה." יואב קוטנר

להמשך הטקסט

26
פברואר

חמישי 22:00
מחיר
75-80-85 ₪

מארש דוֹנדוּרמָה | אלבום חדש ועשור של הופעות

יש הופעות שלא כדאי לפספס.

מארש דוֹנדוּרמָה חוגגת בצוללת אלבום חדש: "בין הזמנים"
צפו לאושר, ריקודים וטירוף.


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:30 שעת הופעה: 22:30. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


אחרי עשר שנים יפות של נגינה משותפת, עם הופעות בארץ ובעולם, ושיתופי פעולה עם ברי סחרוף, שלמה גרוניך, שי צברי ועוד רבים, חוזרת התזמורת הירושלמית הביתה לצוללת במופע חדש – עם "שני שושנים", "המקלחת של סוף היום" ועוד המון חומרים מאלבומה הרביעי – כדי להזיז לכם את הרגליים ולענג לכם את האוזניים בצליל העצום והחם שרק 15 נשפנים ומתופפים יכולים ליצור.


לאורך השנים גיבשה לעצמה התזמורת סאונד אישי ומזוהה. היא יוצרת גרוב מקומי, ישראלי, שמערבב מקאם ערבי עם חצוצרת ניו-אורלינס, מקצב תימני עם ריפים בלקניים, ויללות כליזמר עם פ'אנק מנענע ישבנים. התמהיל הייחודי הזה הטיס אותה לכל רחבי העולם (פסטיבל הג'אז במונטריאול, פסטיבל גוצ'ה בסרביה, סין, טאיוון, מקסיקו, פולין ועוד) והביא אותה לאינספור במות ופסטיבלים בארץ (פסטיבל ישראל, פסטיבל הג'אז באילת, פסטיבל הפסנתר, פסטיבל הכליזמרים בצפת, פסטיבל עכו, אינדינגב, יערות מנשה ועוד). החיבור הבלתי אמצעי לרחוב ולקהל ממשיך להזין את המוזיקה שלה גם היום, ולא נדיר למצוא את החבורה מקפיצה מסיבת רחוב.


"אחרית הימים מוסיקלית … מזמן לא שמעתי דיסק חדש מרומם נפש כל כך", שאנן סטריט, עונג שבת

 

"תרועת שמחה במצב צבירה של תזמורת", בן שלו, הארץ

להמשך הטקסט

28
פברואר

שבת 22:00
מחיר
55-60-65 ₪

ג'אז בצוללת | כבשוש היברו גרוב

פרויקט חלוצי לחקר הגרוב העברי. שמונה יוצרים ירושלמים מנגנים עיבודים ג'אז-אתניים מרגשים לפיוטים עתיקים ולמזמורים מסורתיים, לצד יצירות מקוריות.


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


כבשוש היברו גרוב מגישים סאונד חם, מחוזק בסקציית נשיפה מעיפה, שמביא פרשנות אוונגרדית מלאת עומק וצבע למנגינות הישנות. כבשוש מקליטים בימים אלו אלבום בכורה.


"במוזיקה של כבשוש יש משחק בין החדש והישן, בין הג’אז המשתנה והמתחדש לבין הניגון המסורתי, הקבוע לאורך אלפי שנים…

השיא של החוויה מתרחש כשכל הנגנים מאבדים את עצמם בתוך הקולקטיביות של הנגינה.

הניגונים שבוצעו קיבלו עומק ופאר והיו מגוונים בדינמיקה, מקצב וטקסטורה הרמונית"

(הלל מאיר, "זקני ציון")


גיא רודוביץ' – סקסופון

עודד בן יצחק – סקסופון

אביב גל – סקסופון

אפי גולדברג – טרומבון

צבי רודן – תופים

מוטי רודן – גיטרה

אביתר קירש – בס

דליק סמקאי – פסנתר

להמשך הטקסט

4
מרץ

רביעי 21:30

ללא תשלום