חיפוש


מסיבת חורף משוגעת עם מארש דוֹנדוּרמָה

מארש דונדורמה חוזרת הביתה וחוגגת את עונת החורף הגשומה בצוללת. גרוב מקומי, ישראלי, שמערבב מקאם ערבי עם חצוצרת ניו-אורלינס, מקצב תימני עם ריפים בלקניים ויללות כליזמר עם פ'אנק מנענע ישבנים. חגיגה אמתית!


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


אחרי שנה גדושה בטור הופעות במקסיקו, ייצוג ישראל בתערוכת האקספו העולמית במילאנו, השקת סינגל חדש עם האחיות לוז וכמובן אחת עשרה שנים יפות של נגינה משותפת, עם הופעות בארץ ובעולם, ושיתופי פעולה עם ברי סחרוף, שלמה גרוניך, שי צברי ועוד רבים, חוזרת התזמורת הירושלמית הביתה לצוללת במופע עם "שני שושנים", "המקלחת של סוף היום" ועוד המון חומרים מארבעת האלבומים כדי להזיז לכם את הרגליים ולענג לכם את האוזניים בצליל העצום והחם שרק 16 נשפנים ומתופפים יכולים ליצור.


לאורך השנים גיבשה לעצמה התזמורת סאונד אישי ומזוהה. היא יוצרת גרוב מקומי, ישראלי, שמערבב מקאם ערבי עם חצוצרת ניו-אורלינס, מקצב תימני עם ריפים בלקניים, ויללות כליזמר עם פ'אנק מנענע ישבנים. התמהיל הייחודי הזה הטיס אותה לכל רחבי העולם (פסטיבל הג'אז במונטריאול, פסטיבל גוצ'ה בסרביה, סין, טאיוון, מקסיקו, פולין ועוד) והביא אותה לאינספור במות ופסטיבלים בארץ (פסטיבל ישראל, פסטיבל הג'אז באילת, פסטיבל הפסנתר, פסטיבל הכליזמרים בצפת, פסטיבל עכו, אינדינגב, יערות מנשה ועוד). החיבור הבלתי אמצעי לרחוב ולקהל ממשיך להזין את המוזיקה שלה גם היום, ולא נדיר למצוא את החבורה מקפיצה מסיבת רחוב.


"אחרית הימים מוסיקלית … מזמן לא שמעתי דיסק חדש מרומם נפש כל כך" (שאנן סטריט, עונג שבת)

"תרועת שמחה במצב צבירה של תזמורת" (בן שלו, הארץ)

להמשך הטקסט

25
פברואר

שבת 22:00
מחיר
55-60-65 ₪

מארק אליהו | "דרכים"

השם מארק אליהו מנצנץ כבר מזה שנים. סוג אחר של מוסיקאי. מארק, בנו של המלחין והמוסיקאי פרץ אליהו, גדל בבית מוסיקלי במובן הטוטאלי של המילה: המוסיקה היא העבודה, האהבה, הלימודים והפרנסה. מוסיקה היא הכל.


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמןמארק ינק ונשם מוסיקה כאורח חיים, וכבר בגיל צעיר מאוד (16) החל את מסעותיו ברחבי העולם לחקר המוסיקה במפגשים עם מאסטרים שונים. השליטה של מארק בקמנצ'ה שלו שנבנה לפני 150 שנה הפכה לשם דבר. הסאונד המיוחד של הכלי המרתק, בעל האקוסטיקה יוצאת הדופן, נישא למרחוק, ומזה שנים שמארק מוזמן להופיע איתו על במות נכבדות בארץ ובחו"ל.


במופע המלווה את האלבום החדש, "דרכים", חובר מארק לאביו המלחין ומוסיקאי המוערך פרץ אליהו מוזיקולוג ונגן טאר, למאסטר כלי ההקשה רוני עברין  והפסנתרן המוערך אלדד ציטרין.
הכימיה, ההקשבה והסקרנות ההדדית בין מארק לשותפיו למופע, מרחיבה את המנעד המוסיקלי של כל אחד מהם ויוצרת צליל חדש מרתק. כל אחד מן המוסקאים המוכשרים הללו מביא אל הבמה את עולמו הפנימי ובד בבד מכיל את מי שלצידו, כלי ההקשה משלימים את התמונה ויוצרים מסגרת עדינה וקצבית לשיתוף הפעולה.


מארק אליהו קמנצ'ה ובגלמה | פרץ אליהו טאר ולחנים | רוני עברין כלי הקשה |

אמן אורח : אלדד ציטרין פסנתר וקלידים.


"צליל הקמנצ'ה של מארק נשמע כמו כלי מיתר אבל גם כמו כלי נשיפה; הוא נשלח מהאצבעות, אבל התחושה היא שהוא נובע גם מתוך עומק הגוף." ( הארץ, בן שלו )

 

"מארק אליהו באמת מנווט באטלס רחב ועתיק, שיוצא מאזור מרכז אסיה, עובר לקווקז, לפרס, למזרח התיכון, לאוטונומיות יהודיות, ערביות, מיסטיות, וגם חולף על פני הרמוניות מערביות ומעודכנות." (מעריב,  עמיחי חסון)
"מארק אליהו יוצר מוסיקה חוצת תרבויות (Cross Culture), אל זמנית, אל-דתית, למרות היותה נטועה בקרקעה היהודית. אין בה גרגר אבק של התמסחרות, מרתקת בשימושים שהיא עושה במסורת כדי לייצר צליל חדש." (יוסי חרסונסקי)

להמשך הטקסט

27
פברואר

שני 22:00
מחיר
70-75-90 ₪

ג'אז בצוללת: מיקה קרני ותזמורת הניו אורלינס פאנקשן [לולו מונלייט]

לולו מונלייט – סיפור חייה של אגדת עבר משנות ה30 המגיעה לבדה בגיל 17 לעיר מושלגת עם תינוק וכינור. לא היו לה חלומות, רק יצר לשרוד. אותו היצר שגרם לה להפוך במקרה, מכנרית לשעבר, מאם צעירה, לאחת הכוכבות הגדולות של שנות ה30


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


היא מגוללת את סיפורה חייה ומרכיבה לקהל את הפאזל, כשהחלקים בו, מתחברים דרך השירים הגדולים של של קורט וייל, גרשווין, רוג'רס והמשרטיין, קול פורטר ועוד. זה סיפור על בחירה, על כאב, על אהבה, על הישרדות, על חיפוש עצמי, על אימהות. זה סיפור של זמרת, של כוכבת, של אימא ששואלת מה המקום של חלומות ותקווה מול מציאות של אימהות.


את לולו מונלייט מגלמת מיקה קרני שיצרה את המופע וחברה אל גיל סרי ודקלה קידר לכתיבתו. את מיקה מלווה תזמורת ה'ניו אורלינס' פאנקשן.
המופע הוא יצירה מקורית חדשה, המחברת בין תיאטרון למוסיקה, בין עבר להווה כשהשאלות שנשאלות בו הן על זמניות.


שירה, משחק וכינור: מיקה קרני | כתיבה: מיקה קרני, גיל סרי, דקלה קידר |בימוי: גיל סרי | ייעוץ אמנותי: אלדד זיו וחנה הכהן  |הדרכה קולית: חנה הכהן


תזמורת ה"הניו אורלינס" פאנקשן – אלי פרמינגר: חצוצרה | ארנון דה בוטון: טרומבון קובי סלומון: קלרינט | שימי גלעד: בנג'ו | נעם אלרון: באס | יאיר זלצמן – תופים

להמשך הטקסט

1
מרץ

רביעי 22:00

ללא תשלום

"אנסמבל הפיוט" של מכון בן צבי

רגע לפני הבכורה הבינלאומית שלהם בפסטיבל "WOMADelaide" באוסטרליה לצד אמיר קוסטריצה, פיליפ גלאס, עזיזה ברהים ועוד רבים וטובים ורגע לפני יציאתו של אלבום הבכורה המסקרן, "אנסמבל הפיוט" מגיע לצוללת לתת בראש ובלב.


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


מזה כשבע שנים עוסק אנסמבל הפיוט בגיבוש של סגנון שירה מקהלתי ייחודי השואב את השראתו ממסורות שירה צפון אפריקאיות ומזרח-תיכוניות, משירת בית הכנסת ומחיפוש חופשי.


בשנתיים האחרונות, מאז בא בשערי האנסמבל החבר / פילוסוף –  יוסף אבוחצירא, מצאנו את עצמנו בצלילה חופשית ועמוקה לתוך מעיין הפיוטים של שושלת רבני משפחת אבוחצירא, קובץ שירים מיסטיים עם מסורת מוסיקלית ייחודית מאזור תפילאלת שבדרום מרוקו.  אט אט יצרו חברי האנסמבל פרשנות מקורית ורעננה על בסיס שירת מעגל רב קולית חיה ובוערת וחגיגה קצבית של מחיאות כפיים סוערות.


האנסמבל הופיע בפסטיבל למוזיקה מקודשת 2014, בכמה וכמה פסטיבלי פיוט, שיתף פעולה עם הפייטן ר' חיים לוק, תזמורת ירושלים החדשה וברי סחרוף במופעים "אהבת עולמים" ו "מקאם ירושלים" ובימים אלו השלים את ההקלטות לקראת אלבום הבכורה "ארבע אותיות".


ניהול אמנותי ומוזיקלי: יאיר הראל                      

ניהול אמנותי וכללי: אברהם כהן 

להמשך הטקסט

2
מרץ

חמישי 22:00
מחיר
55-65-75 ₪

סטנדאפ בצוללת עם תם אהרון

לאחר שפרץ לתודעה ב״תכנית קיציס״ וב״גב האומה״, תם אהרון עולה במופע סטנדאפ חד ומדוייק שנוגע בכל הנושאים החשובים והבוערים על סדר היום.


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


"חתרני, פורץ דרך, מתריס, מקורי וקורע" (ניב הדס, הארץ, על הפינה ב"תכנית קיציס"

להמשך הטקסט

3
מרץ

שישי 22:00
מחיר
60-65-70 ₪

שי בן צור

מופע ממיטב שיריו של שי, לצד קטעים אינסטרומנטליים מקפיצים ומרגשים בליווי יחידת גרוב – שהופכת את הרחבה לחגיגה בין תרבותית מוסיקה, קצב והתעלות.

“סובב”, “למות באהבה”, “הנה אני” "JUNUN" ועוד


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן – מופע עמידה


שי בן צור יוצר לאורך שנים שילוב בין שירת הקוואלי המסורתית לבין השפה העברית הפייטנית בחומרים פרי עטו וממקורות השירה הסופית. כך למעשה, יצר בן צור שפה מוסיקלית מקורית וחדשה, אי שם בין מקורות מוסיקת המדבר הרג'אסטאנית לבין השורשים האישיים של בן צור בעולמות הרוק עם השפעות, מהתרבות הצוענית ועם זיקה מקבילה לגרוב.

כמה משיריו הפכו להמנונים ונגעו בלבבות של אלפים רבים, בינהם, “סובב”, “למות באהבה”, “הנה אני”.


אלבומו האחרון JUNUN אשר הנו שיתוף פעולה יחד עם ג׳וני גרינווד (רדיוהד), ניג׳ל גודריץ (מפיקם של רדיוהד, יו 2, פול מקרטני ועוד) הוקלט במבצר ג׳ודפור ברג׳סטן וזוכה לתהודה רבה בעולם (אלבום השנה של הסנדי טיימס – מוסיקת עולם). תהליך ההקלטות תועד לסרט על ידי הבמאי ההוליוודי פול תומאס אנדרסון.


המסע המוסיקלי של שי בן צור נע כבר במשך שנים על הקו שבין הודו לישראל, בין העולם הרוחני והתרבותי של המוסיקה הסופית לבין השפעות מהעולם המערבי.


מופע ממיטב שיריו של שי, לצד קטעים אינסטרומנטליים מקפיצים ומרגשים בליווי יחידת גרובשהופכת את הרחבה לחגיגה בין תרבותית מוסיקה, קצב והתעלות.

 

להמשך הטקסט

4
מרץ

שבת 22:00
מחיר
70-80-90 ₪

ג'אז בצוללת: אבי אדריאן & איילון תורג'מן

אבי אדריאן ואילון תורג'מן, חברי ילדות שגילו יחד את עולם הג'אז והאימפרוביזציה, מביאים לבמה בהופעה משותפת מוסיקה כתובה מפרי עיטם מתוך ספקטרום מוסיקלי ענק של של ג'אז, רוק, פאנקי, נגיעות לטיניות והשפעות מהמגרש הביתי.


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


אליהם חוברים למופע הבאסיסט יוראי אורון והמתופף יקי לוי, שניהם חברים מילדות גם הם של אילון ואבי, מוכשרים וותיקים, יחד הם יוצרים מופע שכולו מוסיקה בזמן אמת.


אבי אדריאן: קלידים | איילון תורג'מן: גיטרה | יוראי אורון: בס | יקי לוי: תופים

להמשך הטקסט

8
מרץ

רביעי 22:00

ללא תשלום

מיכאל ושמרית גריילסאמר | מופע פותח: תמר ונתנאל

מיכאל ושמרית גריילסאמר והלהקה חוזרים למועדון הבית למסיבת טרום פורים עם השירים האהובים ושירים חדשים במופע חשמלי ומטורף. יש גם אפטר פארטי!

אורחים: סאפי סויד (קאנון), יוסי סאסי (בוזקיטרה), OPG, האחיות ג'משיד.


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן – מופע עמידה – יש מסיבה אחרי ההופעה לא הולכים הביתה


מופע פותח – תמר ונתנאל

מיכאל גריילסאמר (״אישתי היקרה״, ״יאללה בואי״, ״התקווה משחקי הכס״, ״טו דו דו״) ושמרית גריילסאמר (״תרקדי״, ״לבד במרפסת״) חוזרים לשתף פעולה בשיר חדש ישן: ״גיטרה וכינור״, אשר נכתב והולחן על ידי שלום חנוך.
השיר הופיע באלבומו המשותף עם אריק איינשטיין ״מוסקט״ בשנת 1999.

השיר יופיע באלבום הקונספט החדש של מיכאל גריילסאמר – ״5×2״.


האלבום מחולק לחמישה זוגות של שירים. כל זוג שירים הופק באופן שונה ומתארחים/ות בו מוזיקאים/יות מהארץ ומהעולם מסגנונות שונים (אירי, קלאסי, רגאיי, אלקטרוני, ערבי) אותם/ן פגש בפסטיבלים השונים בהם הופיע עם השנים.

האלבום החדש מומן בהצלחה בעזרת אתר ״הדסטארט״.


מיכאל ושמרית, בדומה לגיבוריו של חנוך, נישאים יחד סחור סחור חמושים בגיטרה וכינור אל סיבוב הופעות חורפי ואקוסטי בארץ.אפטר פארטי:

Ramzy Al SpinozA

אלקטרו חאפלה- מוזיקה ערבית חדשה ואלקטרונית


תופים: אוריאל סוורדין 

באס: אלון כרמלי 

גיטרה חשמלית: יוסי סאסי 

להמשך הטקסט

9
מרץ

חמישי 22:00
מחיר
40-45-50 ₪

פורים לילדים בצוללת: עלמה זהר במופע מוזיקלי לילדים | "פֶּלֶא"

עלמה זהר, במסע מוזיקלי חובק עולם, מלא שמחת חיים וקסם, עם השירים האהובים מאלבום הילדים "פלא": שני אינדיאנים, גלגולים, ילד יפה ועוד.


שימו לב: פתיחת דלתות: 12:00 שעת הופעה: 13:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן – מומלץ לילדים מגיל 3-7 – ילד מגיל שנתיים חייב בכרטיס

משך המופע: 50 דק'


בימוי: ירדן בר כוכבא

הפקה מוזיקלית: אסף איילון

גיטרות: גלעד לוין / קונטרבס: אבירם קושניר

כלי הקשה: נור בר גורן / כלי נשיפה: אורי ארמן

להמשך הטקסט

12
מרץ

ראשון 13:00
מחיר
60-60-70 ₪

וְהָעִ֥יר שׁוּשָׁ֖ן נָבֽוֹכָה – פּוּרִים 2ָ0ְ1ֶ7ֱ

אחשוורוש בסרט 'אין כלום כי לא היה כלום'

ושתי צוחקת ומרביצה עוד שוט של שמפניה וורודה
כשויזתא מצחקק וזומם להשתלט הממלכה


חרבונה בשירותים משחק בסמארטפון בזמן שהמן גידל זקן וערק ללבנון,

מרדכי ואסתר עסוקים בתביעות דיבה ובגתן ותרש עצורים על הרמה להטרדה.

 

והעיר… הָעִ֥יר שׁוּשָׁ֖ן נָבֽוֹכָה
 

פקחו אישונים ושתו הרבה מים – צוללות ייפלו מהשמים

 

SHTUBY Band Experience | Psychedelic energetic journey

Onogana | Massive live Tribal party
DJ TORI BABA | Tribal Trance*הסעות לצוללת לאורך כל הלילה מתחנת האוטובוס מול הנוקטורנו – רח' בצלאל

*אזור צ'יל לפצועים פצועות

*מרפסת מלאה בכוכבים


SHTUBY
קונצרט מודולרי תהיה הדרך הטובה ביותר לכנות את שטובי – הפרויקט האוונגרדי של יובל טל אשר נוצר בזכות השפעות של פאנק ,ג׳אז גרוב והתנסות יומיומית בטכנולוגיה אלקטרונית המשולבת באהבה עם כלים חיים.
נמנעים מלהיות שבוים תחת סגנון מוזיקלי זה או אחר, שטובי יוצר בליווי ההרכב מסע שלעתים מרגיש כמו קונצרט רב משתתפים ולרגעים מסיבה פרועה בטבע.
שטובי משלב במופע כלי נגינה רבים – טרמין, קלרינט, סינטיסייזרים, כלי הקשה, והרכב מלא הכולל תופים, חליל צד, בס, קיטאר, וכל זאת נצבע בטקסטים ביזארים מודרניים.
נאמן לחופש היצירה, המופע כולו נוצר בזמן אמת, מה שגורר לכך שבכל הופעה נוצרת חוויה ייחודית וחדשה


ONOGANA

מופע חי,מרקיד ומאסיבי המבוסס על כלים עתיקים ומוסיקה חדשה ומפתיעה.
חברי ההרכב הם ליגת-העל של סצינת ה"אלקטרו אקוסטי" בארץ.
בין שלל פרויקטים, טורים בעולם ועולמות מוסיקלים שונים התחברו השלישייה להרכב מיוחד.
בשנתיים האחרונות מילאו ONOGANA פסטיבלים, מסיבות טבע ומועדונים רבים ברחבי הארץ.
ההופעה היא מסיבה אורגנית בכלים חיים.

התקשורת המוסיקלית הנדירה בין שלושת הנגנים מעבירה את המוסיקה מהבמה לקהל באופן כה ישיר וחסר מחסומים שנראה כאילו הקהל והלהקה הגיעו כחבילה אחת מבית היוצר של ONOGANA.


דיג'רידו ימין – עופר צבי (טרייבל דאנס)
תופים – נדב דגון (מטבוחה פרוג'קט, 13(20Δ

דיג'רידו שמאל- אורטל פלג (TAWAN)

 

להמשך הטקסט

12
מרץ

ראשון 22:30
מחיר
65-65-80 ₪

ג'אז בצוללת: The Anunnaki Project

גידי דרזי המלחין ונגן הפסנתר/קלידים מזמין אתכם לחוויה מוזיקלית שעוד לא הכרתם, עשירה במלודיות והרמוניות בליווי מוזיקאים וירטואוזים. מופע השקת אלבום הבכורה.


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


סגנון המוזיקה של גידי הוא ייחודי ומתאפיין בשילוב כל תחומי המוזיקה שנגעו בחייו (ג'אז, פיוז'ן, פאנק ,רוק ,פרוגרסיב ועוד…)גידי דרזי – קלידים, מפיק מוזיקלי

איב גלולה – כלי הקשה, שירה דניס פורטוס – תופים רנה מייר – בס ישראל איתן פרו – גיטרות
אורחים מיוחדים:
לירון קלש – שירה מרק רוזן – סקסופון
להמשך הטקסט

15
מרץ

רביעי 22:00

ללא תשלום

שירי מרפסת | רועי כפרי & טל טירנגל

״שירי מרפסת״ הם רועי כפרי (ניצה ולחם, חתולונובלה, קלטת הילדים של רועי ונח) וטל טירנגל (תירס סקסואל, לילה תירס, קיצ׳יס). הם כותבים שירים במרפסת, ואתם נאלצים לשמוע אותם אחד אחרי השני.


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


השירים שלהם מצחיקים? מרגשים? שניהם? אף אחד מהם? קשה לומר. מה שבטוח הם יתקעו לכם בראש טוב טוב.

בסדר? יאללה מה זה תודה היה סופר כיף פה.


* הגבלת גיל – המופע מגיל 18 ומעלה    

** משך המופע 45 דק'

להמשך הטקסט

17
מרץ

שישי 22:00
מחיר
70-75-80 ₪

Aperco

להקת Aperco היא להקת רוק עם השפעות מלהקות הרוק הקלאסי של שנות השבעים עם חומרים מקוריים באנגלית. המלודיות, הפשטות, והסאונד הסימפוני הם אלה שמאפיינים את המוזיקה של Aperco.


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


לאחרונה הלהקה הוציאה את אלבום הבכורה שלה, חיממה את דיפ פרפל, הושמעה בתחנות רדיו בארץ ובעולם ודורגה במקום ה-1 במצעד הקטעים המושמעים ביותר לשנת 2016 ב FM 88.

להמשך הטקסט

18
מרץ

שבת 22:00
מחיר
50-50-65 ₪

יוני גנוט | אלבום חדש " דבר אלי באדמית"

בהמשך להצלחה של הסינגל המדובר "נשבעתי לך" עם אריק סיני, מוציא עכשיו יוני גנוט את אלבום הסולו השני שלו "דבר אלי באדמית".

 

שימו לב: פתיחת דלתות: 20:00 שעת הופעה: 21:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


יוני גנוט (43) סולן בין השמשות לשעבר, מחלוצי החיבור בין רוק לתכנים יהודיים רוחניים, ומהאמנים הבולטים והאהובים במוזיקה היהודית המקורית, הוציא את אלבום הסולו הראשון "אות לאות" לפני 4 שנים. האלבום זכה להצלחה רבה והשתתפו בו בין השאר אהוד בנאי, ארז לב ארי, דניאל סלומון ועוד…

לאחר שהצליח לגייס מעל 110 אלף ₪ בפרויקט ההדסטארט להקלטת האלבום, יוצא כעת בשעה טובה האלבום לחנויות.

האלבום הופק מוסיקלית על ידי שמוליק דניאל וכולל 13 שירים, בהם מתארחים ישי ריבו, אריק סיני, אהרן רזאל, אילן דמרי, ורועי אדרי.

שירי האלבום מחברים בין אדמה לשמיים, נעים בעיקר במרחב האישי החשוף אבל שואבים גם נחמה, אמונה ושמחה מעולם הפיוטים המסורתיים.

 

גיטרה חשמלית: איתי זנגי

קלידים: בני וילנר

תופים: יניב כהן 

נשיפות: נתנאל הויזר

גיטרה בס: נמרוד לכיש 

הקשה: פול סכליס

להמשך הטקסט

21
מרץ

שלישי 21:00
מחיר
60-65-70 ₪

ג'אז בצוללת: ז'וקה פרפיניאן & מרסלו נמי

מפגש מרתק בין שניים מהאומנים הברזילאיים המובילים בארץ: ז'וקה פרפיניאן & מרסלו נמי. שני מוזיקאים וירטואוזים ואקלקטיים, ששורשיהם נטועים בברזיל ובישראל, נפגשים לערב מיוחד של מוסיקה מקורית שלהם, ועיבודים מקוריים שלהם לקלאסיקות ברזילאיות.


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


ז'וקה פרפיניאן: יליד ריו דה ז'נרו, ז'וקה הוא פרקשניסט, זמר ומלחין עם קריירה בינלאומית, כבר הופיע עם המוסיקה המקורית שלו בבמות מכובדות בארץ ובעולם, וכבר שיתף פעולה עם אמנים גדולים בעולם כמו: ננה וסקונסלוס, ארמנדיניו, ז'ואו דונטו, האחים מנדס, פקיטו ד'ריברה ועוד..

בישראל כבר שיתף פעולה עם, בין היתר: מתי כספי, יוני רכטר, אריק איינשטיין, שלמה גרוניך, קבוצת מיומנה, כחבר קבוע בפרוייקט של עידן רייכל, וחבר מייסד בשלישיית טוקאן.  ב-2013 מהתקשורת  ונבחר הוציא לאור את אלבומו השני של מוסיקה מקורית והאלבום נבחר לאחד מבין עשרת האלבומים הטובים שהושקו בישראל ב 2014 על ידי עיתון הארץ.


מרסלו נמי: נולד בעיירה קטנה בפרברי ריו דה ז׳נירו , נמי כבר הופיע והקליט עם מיטב האמנים בברזיל, ביניהם שיקו בוארקה, דניאלה מרקורי, איוון לינס, המילטון דה הולנדה ועוד.   בישראל שיתף פעולה עם יוני רכטר, שם טוב לוי ושלמה יידוב.

בנוסף להיותו חבר קבע בהקלטת האלבום הרשמי של הקרנבל היוצא מידי שנה בשנה, לנמי שני אלבומים, Wind Toy ו­ Again Back , אשר מבליטים את אהבתו למסורת הברזילאית אך יחד עם זאת את השאיפה לחדשנות ושבירת מוסכמות הכלי.

אהבתו לגיטרה הקלאסית והחשמלית כאחד, הביאה את נמי לפתח טכניקת נגינה ייחודית במינה המשלבת בין השתיים ומהווה כיום השראה לנגני גיטרה רבים ברחבי העולם.


"מרסלו נמי, אחד הגיטריסטים הגדולים של הדור החדש!" (איוון לינס- מגדולי מלחיני ברזיל)

"למרסלו נמי יצירתיות, כושר אילתור, אישיות וחוש קצב מרשימים מאוד!" (יוני רכטר)

"ז'וקה מפיץ את המוסיקה הברזילאית לעולם עם כבוד, טוב טעם ואהבה.." (ננה ווסקונסלוס – מאסטר כלי הקשה מברזיל)

" ז'וקה הוא נגן כלי הקשה מחונן וזמר מצוין שיוצר מוסיקה נפלאה, ומביא לאוזן המאזין תוצאה מושלמת וללא ויתורים.." (מתי כספי)

להמשך הטקסט

22
מרץ

רביעי 22:00

ללא תשלום

סטנדאפ בצוללת: איל וקיציס ולאה לב | ערב ניסוי חומרים

איל קיציס (ארץ נהדרת, חלומות בהקיציס ועוד…) ולאה לב (הישראליות, תוכנית הבקר 103FM עם שי גולדשטיין ואורי גוטליב) מגיעים לצוללת הצהובה.


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן2 מופעים, אורך כל מופע: חצי שעה

להמשך הטקסט

24
מרץ

שישי 22:00
מחיר
60-65-70 ₪

אלון עדר ולהקה | "השמרנים שוב באופנה"

אלון עדר חוזר לשתף פעולה עם להקה (הלוא הם ה-להקה בה' הידיעה, ללא ה' הידיעה) ומוציא אלבום משובח שעל בואו בישרו הסינגלים ״הרבה להגיד״, ״אל תעזבי אותי״ ו״שיר לאמא״ הממכר.


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


שנתיים אחרי הפריצה הגדולה של אלון עדר עם קצת אהבה לא תזיק וכשנה אחרי שהוציא את אלבום ההמשך לפרויקט המקלדות הייצרי שלו, "קסיו זעם", אלון עדר חוזר לשתף פעולה עם להקה (הלוא הם ה-להקה בה' הידיעה, ללא ה' הידיעה) ומוציא אלבום משובח שעל בואו בישרו הסינגלים ״הרבה להגיד״, ״אל תעזבי אותי״ ו״שיר לאמא״ הממכר.


ב2010 הגיח עדר לראשונה לתודעה עם אלבום בכורה שהכיל שירים שלו ושירי משוררים. עוד באותה שנה הוציא את אלבומו השני, הפעם תחת השם "אלון עדר ולהקה" בו צירף שותפים נפלאים לעיבוד וההפקה של יצירתו המוזיקלית. האלבום זכה לשבחים ומחמאות בקרב מבקרים ושדרני רדיו ורבים סימנו אותו כתקווה הגדולה של כתיבת השירים העברית.

ההבטחה מומשה לפני כשנתיים בהצלחה יתרה – האלבום "סיכום החיים עד עכשיו" והלהיט הגדול מתוכו "קצת אהבה לא תזיק" שמושמע ללא הרף עד היום, מיצבו את אלון כאחד היוצרים הסוחפים והמרגשים בארץ וקהל חדש נחשף ליצירתו יוצאת הדופן והחל לפקוד את הופעותיו ברחבי הארץ. במקביל הפתיע אלון בהופעה טלוויזיונית מרשימה בסדרה ״איש חשוב מאוד״.


ההצלחה לא סינוורה את אלון עדר שבמקביל לכיבוש המצעדים, הוציא אלבום שני במסגרת הפרויקט האלטרנטיבי שלו, "קסיו זעם" ממשיך להופיע על הבמות הגדולות בארץ ובפסטיבלים המרכזיים ולייצר שירים שלתחושת רבים ייכנסו לספר השירים הישראלי.


אלון עדר – פסנתר,גיטרה ושירה
ספי ציזלינג – חצוצרה
יונתן רוזן – תופים
אבנר קלמר – כינור
נדב הולנדר – בס, מילים ושירה
רן דרום – חשמלית מילים ושירה

להמשך הטקסט

25
מרץ

שבת 22:00
מחיר
55-55-60 ₪

תמונות חיינו

ההרכב "תמונות חיינו" מונה שישה מוסיקאים. ההרכב פועל מזה חמש שנים, יוצר ומופיע בכל רחבי הארץ, עם שירים מקוריים ושירים מוכרים בסגנון פולק ישראלי עם נגיעות מהעולם. במופע יתארחו: גונן אורבך ומילאד אבדאח.


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


לפני שנה הושק אלבום בכורה של ההרכב שזוכה להשמעות ולתגובות נפלאות. האלבום השני מוקלט בימים אלו.

ההרכב מגיע למופע חדש ומרגש בצוללת הצהובה עם אורחים מקסימים ושירים מהאלבום הראשון ומזה שבדרך.אבי מזור – גיטרה וניהול מוסיקלי / איריס לונדון-זולטי – שירה / חזי חייט – סקסופונים/ גיל לוטן – בס / שלו נאמן – כלי הקשה / משה לוי – קלידים.

להמשך הטקסט

27
מרץ

שני 22:00
מחיר
40-50-60 ₪

פסטיבל ירושלים לאומנויות מציג: להקת מוסררה

להקת מוסררה היא להקה ירושלמית עם סדר יום מוסיקלי וחברתי, המבצעת חומר מקורי שכתב, הלחין ועיבד עפר מזר. היא נקראת על שמה של השכונה הירושלמית האייקונית וחבריה מוסיקאים שגדלו, עובדים וגרים בעיר ירושלים.


שימו לב: פתיחת דלתות: 20:45 שעת הופעה: 21:15. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמןבחודשים האחרונים נכנסו שירים של מוסררה לפלייליסטים של לא מעט תחנות רדיו ברחבי הארץ (טרם כבשנו את גלגל"צ אבל גם זה יקרה), היא זכתה לזמן שידור בתחנות רדיו מובילות ("השעה שלי" ברשת ג', שעה שלמה על הלהקה, "סי הלילה" ברשת ג', ריאיון והשמעות עם סי היימן, "המזנון" עם יואב קרקובסקי ברשת ב', השמעות וריאיון ארוך, פעמיים בקול השלום, פעמיים ברדיו סול, ריאיון והשמעות ברדיו נתניה, שידור ישיר של הופעה שלמה שלנו ברדיו 106FM ועוד ועוד), הקליפ שלה "אתה לא לבד" נכנס לפלייליסט לילה של ערוץ 24, היא הופיעה על במות בירושלים, בתל אביב ובמעלה אדומים (צוללת, אוזן בר, נמל ירושלים, פתיחת אירועי הקיץ של מעלה אדומים, מתחם תחנת הרכבת הישנה), האלבום הראשון שלה קיבל תשבחות מדורון אורסיאנו (מעריב ומקומוניו) ועוד.


עפר מזר: גיטרות ושירה | נסים מיוסט: תופים | דודו לוי: גיטרה בס | אמיר אזולאי: גיטרה מובילה | אורי בירן: קלידים | רינת כהן:  שירה וקולות רקע | בוני מזר: מנהל הלהקה | רועי גרינברג: מנהל רשתות חברתיות ואתר הלהקה

להמשך הטקסט

29
מרץ

רביעי 21:15
מחיר
35-35-35 ₪

יוסי סאסי | אוריינטל רוק אורקסטרה

תשעה מאסטרים על הבמה. 25 כלי נגינה. נמשכים יחד לכדי התנגשות של מזרח פוגש מערב. אקוסטי וחשמלי. כולם לאיחוד בין אנשים ותרבויות. מטריפים את הבמות ופסטיבלים בחו"ל. ברוכים הבאים לחוויית ה'אוריינטל רוק אורקסטרה'.


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


האוריינטל רוק אורקסטרה מורכבת מ-25 סוגים שונים של כלים מסורתיים ייחודיים כגון בוזוקי, עוד, סאז, קאנון וכו', יחד עם מספר סוגים של כלי הקשה אתניים, חלילים ערביים (נאי, קאוו'לה), חליל צד מודרני ושירה ים-תיכונית. כל זה מתחבר לגיטרה החשמלית הווירטואוזית של סאסי על ה"בוזוקיטרה" הייחודית שלו – כלי נגינה ייחודי מסוגו בעולם כולו.


חברי התזמורת נחשבים כמאסטרים על כלי הנגינה שלהם ומורים מבוקשים, עם ניסיון רחב של שנים על במות גדולות ופסטיבלים בינלאומיים מרכזיים:


יוסי סאסי – חלוץ גיטרת הרוק האוריינטלי מנגן על 17(!) סוגים שונים של כלי מיתר וכלי נגינה מסורתיים, שיתף פעולה עם מטאליקה, סטיב וואי, מרטי פרידמן, סטיבן וילסון, דייב לומברדו, רון 'במבלפוט'  ת'אל (G'n'R), מארינה מקסימיליאן, דיאנה גולבי ורבים אחרים. הרצה בכנסי TED ו- TEDx על 'הכח של המוזיקה לאחד בין אנשים ותרבויות' ועל "מיזוג שורשים אתניים עם רוק", ומכר חצי מיליון עותקים מאלבומיו, ממייסדי אורפנד לנד ומוביל את 'יוסי סאסי בנד'. הוא מנגן באורקסטרה על כלי הנגינה שהמציא, עם חותמת ידיו: ה"בוזוקי-גיטרה" (Bouzoukitara) – גיטרה חשמלית בשילוב עם בוזוקי אקוסטי\חשמלי וגיטרה אקוסטית.


רועי פרידמן – אשף כלי ההקשה האתניים, חוקר מוסיקה ערבית וטורקית מסורתית.


אריאל קסיס – הסנדק של קאנון הטורקי באזורינו, מנגן באופן קבוע עם התזמורת האנדלוסית.


אור לוביאניקר – נחשב לאחד מנגני גיטרת הבס המובילים בעולם כיום. וירטואוז ייחודי במינו. הופיע בינלאומית עם אמנים מובילים כגון פרנק גמבלה, מרטי פרידמן, גאס .G. ועוד רבים.


בן עזר – האלוף הבלתי מעורער של הגיטרה הפרוגרסיבית. עם כמות עצומה של השפעות ג'אז כבוגר בהצטיינות יתרה מברקלי    קולג', הנגינה של בן היא תוספת ייחודית לאורקסטרה המביאה תיחכום ואלגנטיות אחרת.


יוגב לוי – ריבון הרוח, מהפנט את הקהל עם חלילי נאי ושלל כלי נשיפה ערביים. חבר בתזמורות יוקרה, לרבות האנדלוסית של אשדוד.


שי יפרח – אומן Swing ומתופף כל-יכול. אומן חסות רשמי בינלאומי של Pearl Drus, שי יפרח מתנהל עם חוש פעימות ייחודי שמפריח באורקסטרה שלנו חיים. מלהקות ביג-באנד דרך בלוז / ג'אז / רוק ומוזיקת עולם, שי יפרח התנסה בכל זאת ועוד, בחו"ל ובארץ.


דניאל סאסי – דור ההמשך וכוכב עולה בנגינת החליל המודרני, מלחינה עם השפעות אתניות, ג'אז ורוק פרוגרסיבי. מופיעה בתדירות גבוהה ולומדת במספר מסגרות, לרבות תוכנית הג'אז לנוער מחונן בבית הספר 'רימון' למוסיקה, בשיתוף עם ברקלי קולג' ארה"ב.

להמשך הטקסט

30
מרץ

חמישי 22:00
מחיר
35-50-60 ₪

מוזאיקו | מופע צהריים

מופע השקה לאלבום הבכורה – Loess, בהפקת ניתאי הרשקוביץ, היוצא לאור בימים אלה.

 

שימו לב: פתיחת דלתות: 13:00 שעת הופעה: 14:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמן


מוזאיקו, הרכב אינסטרומנטלי השואב השראה מעולמות הג'אז, מוזיקה קלאסית ומוזיקה אתנית. המוזיקה נכתבת ע"י דביר שדה וליאב ברוך ונבנית בתהליך יצירה משותף של כל חברי ההרכב.

דביר שדה (פסנתר) תלמידו של פרופ' אנדרה היידו בקומפוזיציה מגיע מעולם המוזיקה הקלאסית .
ליאב ברוך (עוד) הגיע מעולם הג'אז והשתלם במוזיקה הודית בוראנסי לאחר מכן המשיך לאקדמיה למוזיקה בירושלים ללימודי קומפוזיציה, שם נפגשו השניים.
החיבור ביניהם הביא אותם לחיפוש דרך בה יוכלו לשלב פסנתר עם מוזיקה מן המזרח. יחד עם אלמנטים מעולם הג'אז בפסנתר והסגנון הבלתי שגרתי של ליאב על העוד נוצר המרכיב הבסיסי בסאונד הייחודי של מוזאיקו.
אליהם הצטרפו שמרי אחיעם (כלי הקשה) שמביא איתו סגנון נגינה רך ומדויק, ודרור טובול  (קונטרבס) המתמחה בקונטרבס ערבי,
ויחד הקימו הארבעה את ההרכב מוזאיקו.


המוזיקה של ההרכב מתכתבת עם עולמות מוזיקליים שונים, אך נשארת בלתי מחויבת לגבולות המסגרת הקונבנציונאליים של סגנונות אלו,  ומכאן ייחודה.


אלבומם הראשון הופק ע"י הפסנתרן ניתאי הרשקוביץ , מהיוצרים הישראלים הבולטים בסצנת הג'אז העולמית. האלבום כולל עשר יצירות מקוריות .

להמשך הטקסט

31
מרץ

שישי 14:00
מחיר
40-45-50 ₪

פדרו גראס | מופע השקת אלבום חדש "חצי סוגריים"

המוזיקאי, הבמאי, השחקן ("העיר הזאת") והמשורר, במופע השקת אלבום ספוקן וורד חלוצי. פדרו גראס (עמית אולמן) הוא מוזיקאי, שחקן ומשורר, מחלוצי השירה המדוברת (ספוקן וורד) בישראל.


שימו לב: פתיחת דלתות: 21:00 שעת הופעה: 22:00. נא לא לאחר ההופעה תתחיל בזמןבימים אלו יוצא אלבום הסולו הראשון שלו, שמאגד את הפואמות שלו מהשנים האחרונות. חלקן מקבלות עיבוד מוזיקלי וחלקן נשארות בביצוען המקורי – ללא ליווי כלי נגינה, כאשר המוזיקה היא אך ורק בדיבור ובמילה עצמה.


האלבום "חצי סוגריים" נוצר במהלך 10 שנות יצירה, בהן אולמן כתב, ביים ושיחק בהצגות ראפ בתאטרון האינקובטור. אולמן הוא יוזם, כותב והשחקן הראשי בהצגה המצליחה "העיר הזאת", מחזמר הראפ הבלשי שממלא אולמות בארץ ובעולם בארבע וחצי השנים האחרונות. הוא מככב בעיבוד הספוקן וורד של מקבת', ובהצגה החדשה והמדוברת "תיכון מגשימים", מחווה לסרטי נעורים בפורמט של הצגת ראפ.


האלבום "חצי סוגריים" הינו פרויקט חלוצי: זהו אלבום הספוקן וורד הראשון בארץ שכולל ליווי מוזיקלי. כמו כן, הפרויקט אינו נשמע כמו שום דבר אחר.

האלבום נע בין ז'אנרים  בקלילות, ומשלב בטבעיות בין בלדות פסנתר ("שיר לאהובה חירשת") לבין דיסטורשנים והפקת מטאל ("מאיפה אני בא") לבין ספוקן וורד שנעשה בא-קפלה,  ומוקדש למשחקי הקול המגוונים של אולמן.

הטקסטים מתכתבים עם כותבים שונים ומגוונים בתולדות המילה העברית, מיוסי בנאי ועד לגלעד כהנא. הוא משלב בין זריזות הלשון של ההיפ הופ לבין אהבת השפה של אלתרמן. את האלבום הפיק אולמן עם איציק פצצתי, חבר ילדות שלו. את האלבום מלווה ספר בהוצאה עצמית שכולל את מילות האלבום בפורמט ייחודי שכולל איורים, משחקי מילים ועוד.


האלבום בנוי כיצירה אחת ללא הפסקות, מתוך מטרה לקחת את המאזין למסע. הנראטיב של האלבום הוא של חיפוש, איבוד ומציאה. האלבום מתחיל מדברים שהולכים לאיבוד- אלוהים, חברות, אהבה, ולקראת הסוף אולמן אוסף את השברים ויוצר משהו שלם יותר.


אולמן הינו אמן רב תחומי. עוד מהנעורים עסק במשחק, מוזיקה וכתיבה. הוא בוגר ניסן נתיב, והספוקן וורד משלב את אהבתו לפרפורמנס ולכתיבה.

אולמן הוא המייסד של הפואטרי סלאם ישראל, ארגון המוקדש לספוקן וורד. את הפורמט ראה בסרט: בהיעדר אירועים מסוג זה ברחבי הארץ, החליט אולמן ליצור את הסצינה הזו יש מאין. כך התחיל אולמן ליצור הצגות שמושפעות מעולם הספוקן וורד, ובמקביל יזם ערבי פואטרי סלאם ברחבי הארץ, תחרויות ועוד.

ההצגה העיר הזאת זכתה בפרסי קיפוד הזהב על בימוי, כתיבה, מוזיקה ועבודת אנסמבל.  כמו כן, הוא חבר בלהקת "המופע של ויקטור ג'קסון" איתם הוציא אלבום אחד מלא, ושני אלבומי איפי.

להמשך הטקסט

1
אפריל

שבת 22:00
מחיר
55-60-65 ₪